Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan éri meg szakosodni...

Kletyka kérdése:

Hogyan éri meg szakosodni villamosmérnökként?

Figyelt kérdés

Villamosmérnök Bsc diplomán megszerzéséhez közel állok, azonban nem tudom, merre érné meg tovább tanulni, valamint milyen ágban éri meg elhelyezkedni. A BME-n szeretnék villamosmérnök Msc-re menni levelezősön, illetve közben teljes munkaidőben mérnökként dolgozni. Az Msc-n összesen 17 specializáció van, köztük erős és gyengeáram (energetika, PLC, szenzorika, elektronika, e-mobilitás, stb.), és mindegyik érdekel. A kérdésem arra irányul, melyik szakirányban lehet jól elhelyezkedni? Hol milyen fizetésekre lehet számítani? Mikkel lehet akár saját vállalkozást kezdeni? Tapasztalat nélkül melyikekkel lehet könnyen elhelyezkedni, illetve mennyi év tapasztalat után vesznek komolyan a szakmában? Valami plusz információ ami érdekes lehet (pld. PLC programozóként sokat kell utazni, ilyesmikre gondolok). Személyes vélemények a szakmában lévőktől? Információként: szeretem az AutuCAD-et, KiCAD-et, programozni, elektromos autókat, és Debrecenben tervezek élni legalább még egy 5 évig.

Köszönöm előre is a válaszaitokat!



2023. szept. 10. 18:02
 1/6 anonim válasza:
100%
BME nem indít villamosmérnök MSc-t levelezőn.
2023. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

És tényleg mindegyik egyformán érdekel?

Én energiás vagyok, elképzelni sem tudnám, hogy más ágazatban töltöm el a heti 40 órát.

2023. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 totolala ***** válasza:
86%

Ipari automatizálás. PLC-Robot combo. Nem feltétlen kell PLC programozóként sokat utazni, a legtöbb multinak van PLC ill. robotos szakembere, és ki sem mozdul a cég kapuján kívül.

Mivel szinte mindenhova kell ilyen szakember, én azt mondanám, ezzel nem lőhetsz mellé. Amit tudok ajánlani, hogy érdemes a kettőt összekötni, számtalanszor találkoztam olyan PLC mérnökkel, aki a létradiagramok mögül nem lát ki, és nem tud műszakilag értelmesen gondolkodni. Ha a szájába rágod, hogy mit szeretnél, akkor megvalósítja neked, de egyébként nem önálló.

Robot programozók esetén ugyanez.

Én azt mondom, ha értesz a Siemens PLC-khez, ill. elindulsz a Fanuc/Kuka ipari robot vonalon, nagyon mellé nem lőhetsz, és 3-5 év alatt elérhető a br. 1.2-1.5m akármelyik multinál.

2023. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt nem tudtam, hogy nem indul levelezős msc a BME-n. Ebben az esetben a debreceni képzést tudjátok ajánlani? Esetleg valami más képzés amerre a villamosmérnök bsc megfelelő alapot ad, és indul levelezős formában?

És igen, tényleg mindegyik érdekel, úgy összességében minden műszaki dolog érdekel, például a robbanó motorok is, nem villamos mérnökséghez köthető programozás, bármi gépészmérnöki téma, stb, szóval nem meglepő, hogy a szakma mindegyik ága vonzó számomra. Ettől függetlenül természetesen egy konkrét irányba szeretnék a lehető legmélyebben szakosodni, hogy a lehető legjobb jelölt legyek a cégeknek, mint villamosmérnök.

2023. szept. 16. 18:42
 5/6 anonim válasza:
86%
Mechatronika szakon nem gondolkodtál? A leírtak alapján szerintem neked az passzolna legjobban. BME- szerintem az sincs levelezőn.
2023. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjövedelmezőbb, ha átnyergelsz a nem villamosmérnöki szoftverfejlesztés felé. Ha maradnál villamos irányban, akkor a beágyazott szoftverfejlesztés fizet a legjobban.
2023. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!