Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meddig lehet valaki állami...

Meddig lehet valaki állami ösztöndíjas egyetemen?

Figyelt kérdés

Jelenleg 14. osztályos vagyok, tavasszal teszem le a szakmai vizsgámat. Mindig is vonzott a diplomácia, ki is néztem magamnak a nemzetközi tanulmányok szakot.

Viszont jelenleg nincs elegendő pontom rá, érettségin javítani ebben a tanévben a vizsgáim miatt pedig nem tudok.


Viszont hogy ne hagyjam abba a tanulmányaimat, folytatni szeretném következő tanévben egy kínai szakon. Mivel a nemzetközi résznél kell a nyelv, ráadásul az angol mellett a kínai a másik vezető nyelv emiatt döntöttem így.


Ez a képzés 6 féléves lenne. Olvastam valahol, hogy 12 félévig lehet valaki állami ösztöndíjon. Akkor az új diploma ha nem haladja meg a 6 félévet, akkor végig tudom csinálni azt is államk ösztöndíjon?



2023. szept. 12. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az állami ösztöndíj alapból 12 félév, ha olyan képzésre jársz, ami eleve ennyi, akkor kapsz két plusz félévet. (Az orvosi az egyetlen ilyen szak amiről tudok, de létezhet más is.)


De azt is lehet csinálni, hogy elkezdesz egy szakot, aztán menet közben felvételt nyersz egy másikra, és az elsőt otthagyod. (Az elhasznált féléveket nem kapod vissza.) Mert ha elhasználod az összes félévedet alapképzésre, akkor mesterért fizetni kell. (Nem tudom ezen a területen a mesterképzés mennyire fontos.)

2023. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!