Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemre szeretnék menni,...

Ha egyetemre szeretnék menni, és én szakmából érettségiztem, de nem olyan szakmából amivel tovább akarok menni akkor az attól még bele számít a pontszámításba? Vagy kell egy természet tudományos tárgyból is érettségiznem még?

Figyelt kérdés
Kozmetikus technikusként végeztem és majd szeretnék tovább menni keleti kultúrák szakra pl vagy valamilyen másik nyelvre, nem tudom még de ugye azt írják, hogy a pontokat a matek,a magyar, a töri, a nyelv és valamilyen természet tudományos tantárgyból számítják ki, nekem ugye a szakmai tantárgyaim voltak csak és ugye kozmetikából érettségiztem, ezt bele lehet számolni mint természet tudományos tantárgy? Mert ilyen tárgyam nem volt a szakmain tárgyakon kívül, ezek ugye szakmai biológia,kémia és ilyesmik voltak amik természet tudományok ha úgy nézzük de nem tudom, hogy a nem szakirányú szakmai érettségi eredményemet bele e lehet számolni, mint természet tudományos tárgy mikor pont számításra kerül a sor. A válaszokat előre is köszönöm!

2023. szept. 15. 00:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel mit tanultál, az egyetemi szakoknak bemeneti követelményük van, és annak kell megfelelned a sikeres felvételhez. Felvi.hu a barátod.
2023. szept. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!