Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kettő szakma közül szeretnék...

Kettő szakma közül szeretnék választani. Csecsemő és gyermekápoló és Egészségügyi asszisztens ezen belül Perioperatív asszisztens ágazat. Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Egészségügyi szakirányú érettségim és szociális gondozó és ápoló szakmám van. Több éve már egy bentlakásos intézményben dolgozom,ahol szeretek lenni,szeretem azt amit csinálok, de szeretném magam továbbképezni, szeretnék még egy szakmát,amivel akár kórházban is eltudok helyezkedni,ha úgy adódik a helyzet. Két szakma van,ami tetszik. Egészségügyi asszisztens,ami 1,5 év lenne és Csecsemő és gyermekápoló,ami 2 év lenne. A mi környékünkön az egészségügyi asszisztenssel jobban eltudnék helyezkedni a kórházban bármelyik területen. A jelenlegi munkahelyemen több fizetést is kapnék,ha ezt elvégzem. Viszont a csecsemő és gyermekápoló az én álmom,szerintem gyönyörű szakma és nagyon szívesen csinálnám! Viszont gondolom csak gyerekosztályon van lehetőség helytállni,ahol azért nem sűrűn fordulnak meg a dolgozók,viszont egy eüs asszisztens azért több területen eltud helyezkedni az ember.

Ti ezekről mit gondoltok? Pro-kontra? Szívesen olvasnék bármilyen tapasztalatot akik ezekben a szakmákban dolgoznak.



2023. szept. 18. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is az eü. asszisztensre szavazok. Ismertem idősebb hölgyet, aki elvégezte a csecsemő és gy. ápolót, aztán itt, Bp-en nem tudott vele elhelyezkedni. Itt a gy-in viszont azt láttam, mások szerint azzal a képzettséggel is van bőven hely. Szóval nézegesd az álláshirdetéseket, hogy biztosan lássál ebben a kérdésben.
2023. szept. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Itthon a periop nem igazán használható. Egynapos sebészetben esetlen vagy magánintézményben. Kórházban nem vesznek fel osztályos munkára asszisztenst egy műszakba, a pre- és postop teendőket ellátják a nővérek.


Arra készülj, hogy asszisztensként a béred jóval kevesebb lesz, mint betegágy mellet dolgozóként.

2023. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!