Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek gimnázium után,érd...

Szerintetek gimnázium után,érdemes Műszaki menedzsernek tanulni? El lehet vele helyezkedni? Milyen területekre keresnek műszaki menedzsert? Nagyon férfias szakma? Mennyit lehet keresni? Melyik egyetemre érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 19. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Nem érdemes, nincs ilyen szakma. A jó műszaki menedzserek mérnökökből lesznek, és a mérnökök is jobban elfogadnak, ha rendes mérnöki képzéssel csinálod a műszaki menedzserséget, és nem egy ilyen himi-humi szakkal. Menj rendes mérnöki szakra! Vagy közgazdásznak, ha inkább a menedzserkedés érdekel.
2023. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egyessel olyan téren egyet értek, még ha a stílusa nekem nem is tetszik, hogy egy jó menedzsernek a műszaki dolgokkal is erősen tisztába kell lennie. Azt, hogy ennek mennyire felel meg maga a kepzes azt nem tudom, nem ismerem a tantervet.
nov. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia,


nekem 15 éves munkatapasztalatom után elég nagy rálátásom van a területre. Több multinál töltöttem el éveket, elég sok kollégával dolgoztam együtt, akik számos felsőoktatási intézményből különböző végzettségekkel jöttek, gyakran mentorálok junior mérnököket is (senior mérnök vagyok).


A műszaki menedzser azoknak való, akik nem valamilyen szakmérnökök akarnak lenni, és kimondottan valamilyen tervezéssel, fejlesztéssel foglalkozni.

Mivel ezeknél a multiknál óriási mérnök hiány van, számos, nem szakmérnöki tudást igénylő pozícióhoz tökéletesen elég ez a végzettség is.

Ezek a területek többek között: termeléstervezés, termelésirányítás, minőségbiztosítás, projek menedzsment, beszerzés, R&D, raktározás/logisztika, folyamat/termelési mérnök, LEAN (CI) mérnök.


Azt meg el kell felejteni, hogy ezzel a papírral nem fogsz munkát találni! ha a Noname főiskolán végzed el távoktatással, akkor is találhatsz vele munkát, de nem a sulin múlik! Mivel interjúztatok is junior mérnököket, akik az ország minden iskolájából érkeznek, pontosan tudom, hogy mik azok a skill-ek, amelyekre szügséged van!


1. Rátermettség: bármelyik multinál a rátermett, határozott, jól kommunikáló fiatalokat vesszük fel. Pont lesz@rjuk, hogy a BME-n, a DUE-n, a MATE-n, vagy az SZTE-n végzett!

2. Gyakornoki tevékenység: érdemes kijelölnöd egy utat, ami szimpi számodra, és már abban próbálni gyakornoki tapasztalatot, ez nagy előny tud lenni!

3. ANGOL!!! Ha német multihoz is mész, ott is az alap az angol, persze előny a német, de az angolnak már az interjún is pörögnie kell, sokszor ez a szűk keresztmetszet!

+. Motiváltság! Nézd ki a területet, ami érdekel, mélyülj el benne, és látszódjon rajtad, hogy Te ezt akarod csinálni! Nagyon sokat számít!


Nekem vegyesen vannak férfi/női kollégáim, juniorjaim, az arány olyan 70:30. Sajnos kevés lány jelentkezik, pedig nagyon tudunk nekik örülni! A fent említett multis pozíciók mindegyikére igaz ez, valahol hol erre, hol arra eltolódik az arány. Jelenlegi munkahelyemen a termelési mérnökök csak férfiak -igazi kolbász party - de az előző helyemen ott több nő is volt.


A fizetés pedig: a fenti pozícióknál bérsáv van, a min és a max között kaphatsz, amit a hozzáállásod, nyelvtudásod, tapasztalatod határoz meg. Azt, hogy hol kaptad az okleveledet, az mellékes, bár tapasztalatom szerint a nehezebb egyetemeknek a jelentkezői jobb skill-eket szoktak hozni, de ez nem kőbe vésett.

Mire végzel, addigra nem tudom, milyen árfolyam lesz, csak a mostanit tudom. Nálunk a juniorok maximuma br. 700K, de ahogy beszélgettem velük a régióban (Pest és vonzáskörzete) ajánlottak neki br. 540K-t és br. 620K-t is. Ez a junior a BME-n végzett, és felsőfokú angolja van, más juniorok átlagban br. 600-650K-val kezdenek.


Ezek alapján én azt tudom tanácsolni, hogy olyan egyetemre menj, ami olyan szakirányokat indít, amiben el tudod magad képzelni.


A válaszom csakis az autóipari multikra vonatkozik, nem tudom, hogy más területen milyen lehetőségek vannak. Én nem ezen a szakon végeztem, és mérnök sem vagyok (term.tudon végeztem, vegyész vagyok).

A fenti információkat a látottak és a tapasztalataim alapján írom le.

Én magam minőségbiztosítási mérnök vagyok 10+ éve, és szeretem ezt a területet.

Nekem a kollégáim között rendre kis számban anyagmérnökök, többen gépészmérnökök és vegyészmérnökök, legnagyobb számban azonban műszaki menedzserek vannak.

Nekem a jelenlegi keresetem br. 1.7M, ami azért nem számít rossznak ma Mo-n.


Ha van bármi kérdésed a fentiekkel kapcsolatban, írj priviben, vagy itt, és válaszolok, amint tudok!

dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Előző vagyok, amúgy az kimaradt, hogy pont én is ezt a szakot akarom elkezdeni jövőre levelezőn másoddiplomának! :D
dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!