Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek-e még orvos vagy már...

Lehetek-e még orvos vagy már késő?

Figyelt kérdés

10. osztályos vagyok egy nem egészségügyi suliban és most döbbentem rá hogy orvos szeretnék lenni. Van rá esély h egy infós suliból jó tanulmányi eredmény mellet felvegyenek?

köszi


2010. okt. 17. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
persze, csak a következő két évet tanuld végig keményen, főleg a bioszt és a kémiát
2010. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogyne! Legjobb időben jöttél rá! ;)

11-12. osztályban lesz majd olyan, hogy fakultációt. Itt majd vedd el a bioszt és a kémiát! Sok sikert! Hajrá! ;-)


más: én a nyelvviszgakövetelményt már középsuliban letudnám a helyedben!

2010. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hat ez meglepett!mintha magamat olvasnam!En is 10. osztalyos vagyok matek-info szakon es kb ket hete dobbentem ra h orvos szeretnek lenni.Hat en nem adom fel,kemiabol es biobol jol belehuzok es megprobalok minel hamarabb osszehozni ket kozepfoku nyelvvizsgat(angol,nemet).Meg semmi nincs veszve!

Sok sikert neked!

2010. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Elsőéves vagyok orvosin, egyik évfolyamtársam 36 éves. Nem vagy elkésve :)

Amúgy meg bele kell húzni bioszból meg kémiából, és nem lesz gond.

2010. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehetsz. :) Én is 10.-es vagyok, matektagozatos, de fél éve tudom, hogy orvos szeretnék lenni.

Ha jóra sikerül majd a biosz és kémia/fizika érettségid, biztos, hogy felvesznek, ne aggódj. Ehhez mondjuk tanulás kell, és nem árt, ha ezeket veszed föl faktnak.

Sok szerencsét neked és és az egyik előző válaszolónak is! ;)

2010. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ezaz , szuper, köszönöm mindenkinek a választ :D de ha jól tudom fizikából, kémiából vagy bioszból emelt szintű érettségi kell nem? ennek kell még utána járjak, hogy a tanáraim tanítanak e olyan színvonalon h az emelt szintű meglegyen :)
2010. okt. 18. 14:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, jól tudod. A legajánlatosabb talán kémiából, ha van hozzá érzéked (azt tudod hasznosítani egyetemen... bár itt Szegeden most már a fizikának is nagy hasznát veszed). Ha viszont nem olyan jó a kémia tanárod, a biológiát talán könnyebb könyvből tanulni. Te tudod, milyenek a lehetőségek.
2010. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ma tudtam meg h nálunk nincs ilyen faktos óra választás... jah és a kémia tanárom a szemembe röhögött amikor közöltem vele a terveimet :)
2010. okt. 19. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért nehogy feladd. Ha szorgalmas vagy, a biológiát egyedül is meg tudod tanulni, a kémiát/fizikát érteni is kell, szóval abból lehet, hogy kell majd egy különtanár vagy valaki aki jól tudja és elmagyarázza. Sok sikert!

A röhögők meg ne érdekeljenek, akkor se, ha a tanárod. ;)

2010. okt. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Gondolj arra, hogy "néhány év " és te röhögsz a tanárral szembe!!
2010. okt. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!