Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosira az összköltség...

Állatorvosira az összköltség mennyi?

Figyelt kérdés

Hát,úgy kábé az interneten az összes félév árát,úgy 17 millió körül láttam.Plusz még a kellékek,amik még kellenek.Valaki aki tudja,elmondja,hogy az egyetemen nagyjából mikre van szükség?Kérlek ne nézzetek le azért amit kérdezek...kellenek majd füzetek?Lehet,hogy buta kérdés,de meg merem kérdezni.Egyéb más kellékek?Ja!És ugye lesz még a kollégiumi ár.


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 22. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium havi 15.000 körül van mostmár, kell laborköpeny (bármelyik munkarohaboltban beszerezhető, de mi például gólyaként kaptunk ajándékba egyet elsőben) az olyan 4-5.000-től talán már van. Valamint gumikesztyű, egy doboz olyan 3.000 ft körül van, ami 50 pár.

Első három évben ezen kívül más nem nagyon kell, vannak gyakorlati jegyzetek amiket meg kell venni, de ezek nem nagy összegek, félévente egy 10.000-essel ha számolsz, akkor bőven felette vagy, plusz sokan kereskednek a régi könyveikkel, amiket olcsóbban eladnak alsóbb éveseknek, nekem mindig így van 20-30.000 forint "könyvekben" amit állandóan forgatok.


Harmadév második felétől szükség lesz sztetoszkópra (lehet vinni olcsóbbakat is pl. 10.000 forint körül, de szerintem érdemes venni egy Litmannt, amivel biztosan megtanulsz jól hallgatózni, az olyan 40-50.000 ft körül van, de pl később a praxisodban is évtizedekig tudod majd használni még), hőmérőre (3-4.000 ft), kalapácsra és plessziméterre (5-10.000 körül van a kettő együtt). Negyedévtől van kötelező ügyelet, ahová kell egy rendes orvosi ruha (scrub, kb 15.000 körül van egy szett).

Emellett első három évben (talán már nem mind a 6 félévben) van hetesi gyakorlat, később pedig haszonállat-gyógyászat gyakorlatokra kell gumicsizma (szintén 6-10.000).

Talán ennyi, igazából ez nem sok minden és évek alatt igazán alacsony költségű kiadások.


A 17 millió inkább csak 16 (11*1,450,000) de ha vannak államilag támogatott féléveid, akkor ezt nem kell kifizetned. Simán bekerül majdnem mindenki állami képzésbe felvételkor és a 3,00-es tanulmányi átlagot meg bőven lehet tartani.

2023. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Óóh!Köszönöm szépen!Nem is tudod mennyire megnyugtattál!Most igazán megnyugodtam.Mármint nyugodtabb lettem.Nem jövőre megyek egyetemre.Még van 2 évem az érettségiig,csak igazából ezekkel már időben tisztában akartam lenni.Köszönöm szépen a válaszod!
2023. szept. 22. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészíteném ki az elsőt, hogy anatómiára még szükséged lesz csipeszre, ollóra, szikenyélre és pengére, amiket szintén 5-10 ezer körül tudsz beszerezni. Illetve én nyomtatásra is elég sokat költöttem amíg nem táblagépet használtam.
2023. szept. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
jajj tényleg, köszi hármas:D
2023. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!
2023. szept. 23. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!