Egyetem vagy FOSZK?

Figyelt kérdés

Nyilván nem ilyen egyszerű a kérdés és nem tőletek várok megoldást, csak érdekel minél több ember véleménye, hogy el tudjam dönteni melyik mellett van több értelmes érv.

Idén szeptemberben kezdtem az egyetemet Pesten. Tudtam mire vállalkozom, tudtam, hogy van benne matekos anyag is bőven, de úgy voltam vele, hogy megpróbálom.

Az lett a vége, hogy kb. minden nap nehéz elindulnom, hogy ismét beüljek a padba és rájöjjek, hogy mennyire nem értem a matekos részét. Itt főleg a gazdasági matek kurzus a probléma. A többi órám is tartalmaz néha különböző számolásokat, de azokkal még el tudok boldogulni, ha otthon készülök normálisan.

Az elméleti részek érdekelnek (pl. milyen költségek vannak egy vállalkozásnak, mik befolyásolják egy vállalat működését stb.), ezért is mentem erre a szakra.

Nem érzem magamban egyáltalán, hogy teljesíteni tudnám a gazdasági matekot ebben a félévben, ezért a következő lehetőségekre gondoltam.


1. Nem járok be a gazdasági matek órákra, tehát nem tudok vizsgázni, ezért jövőre újra felveszem a tárgyat ( vagy akár több félév múlva ), hátha addigra össze tudom kaparni a tudást hozzá. Ennek az a hátránya, hogy kötelező a tárgy, és épülős, tehát van gazdasági matek II. is. Ez lényegében egy év csúszást eredményezne a diplomát tekintve. Az előnye, hogy nem megy el a kedvem minden egyes héten az egész egyetemtől (talán).


2. Abbahagyom az egyetemet, jövőre újrakezdem FOSZK-en, ugyan ezen az egyetemen. Ennek a hátránya, hogy 1 év csúszás és nem is lesz egyelőre diplomám. Viszont, jövő szeptemberig van időm összeszedni magam matekból, tudom, hogy mire számíthatok jövőre ezen a szakon. További előny, hogy ha befejeztem a 2 éves képzést, akkor esetleg át tudok számíttatni tárgyakat és Bsc képzésen folytatni. Ez idő alatt dolgozni is tudnék, tehát anyagi szempontból is előnyös lenne.


3. Egyéb megoldás ötlet?


Érdekelne, hogy volt e valaki hasonló helyzetben és hogy ti mit lépnétek a helyemben. Mit tennétek a családi nyomás ellen, miszerint "Ne húzd tovább az egyetemet, valahogy átbukdácsolsz rajta." 21 éves vagyok, 1 évet már dolgoztam egyetem kezdés előtt. Az átbukdácsolsz dologgal meg nem értek egyet, mert én érteni is akarnám legalább valamennyire, ha nem is 5ösre :D


És láthatjátok, hogy nem az a tervem, hogy nem tanulok semmit, egyszerűen csak érteni és ezáltal valamilyen szinten élvezni szeretném a szakot.

( gazdálkodás és menedzsment )


Köszönöm a válaszokat



2023. okt. 1. 21:02
A kérdező szavazást indított:
Első lehetőség
Második lehetőség
Harmadik lehetőség (írd le, hogy mit gondolsz)
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én figyelembe venném azt, hogy lehet nem sikerül (nem is görcsölnék rá, hogy sikerüljön), viszont bejárnék továbbra is, figyelnék, így nem kellene később teljesen 0-ról kezdeni. És azt is látnád miket kell tudni. Emellett magántanár. (Ha ez megoldható egyáltalán.) Ha nem oldható meg, akkor elkérném valakitől miket vettek és segítséget kérnék. (Magántanár, diáktárs stb.)
2023. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Én is mindenképpen bejarnek továbbra is órákra, hátha ragad rád valami, meg azért megpróbálnám a vizsgát is belőle. Ha nagyon nem megy 2. félébre passziváltatnék, februárban tudsz újra jelentkezni FOSZK-ra


Vagy ha van keresztfélévesen, akkor már most februárban átmennék a helyedben, a lényeg, hogy ezt a félévet már végig csinálnám, hátha mégis belerázódsz vagy el tudsz fogadtatni tantárgyakat

2023. okt. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 3-4 hét telt el. HA meg most cselekszel, akkor magántanár és akar meg át is mehetsz. HIGGY magadban és ne add fel ennyire az elején. Ha meg mégis csúszol miatta, legalább elmondhatod, hogy megpróbáltad és ahogy előttem is írták, legközelebb nem a 0-rol kell kezdened a kurzust.

A FOSZK időpocsekolas, azt semmiképp sem választanám.

2023. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan targyaknal mint a gazdasagi matek csak at kell menni es kesz. Soha az eletben nem lesz ra szukseged, mert valoszinuleg nem elemzoi palyara keszulsz, ha megis akkor rossz szakon vagy, es a gazdmenen keves is a matek ahhoz egyebkent is. Ha kettessel akkor kettesel mesz at, borzasztoan hulyeseg lenne emiatt 1 evet csusznod. Ezt a mindent erteni akarok dolgot felejtsd el nagyon gyorsan, mert nem lesz diplomad. Egy csomo dolgot amit tanultam csak kesobb ertettem meg. Szedd ossze magad, 3 hete megy az egyetem, meg legalabb van ennyi az elso zh-ig. Ha abszolut nem erted mit csinalsz, akkor kerj meg olyan csoporttarsat, hogy magyarazza el, aki erti. Vagy kulontanar, vagy mateking vagy akarmi. Mindegy honnan erted meg. Ha abszolut semmi, akkor a tipusfeladatokat legalabb tudd megoldani, azzal is at lehet csuszni.
2023. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!