Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hallottatok olyanról, hogy...

Hallottatok olyanról, hogy egy művész diplomát követel a szülő a gyerekén?

Figyelt kérdés
Lehet tehetséges, de abszurd elvárás tőle. Ennyire megszivatni kamaszkor után, mert nem volt olyan jó az eredményei más szakhoz. Vidékiként aztán szívás lehet ez.

2023. okt. 3. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk apám nagyon rá volt pörögve, hogy festészetre menjek orvosi helyett, "mert, hogy milyen jól el tudok majd festegetni ha lesznek gyerekeim és majd a férjem eltart" (nem akarok gyereket és a párom tanár:))

Neki szimplán azért volt ez a kattanása mert szerinte a nők nem jók a gyerekszülésen kívül semmire🤷🏻‍♀️


Na de a lényeg, hogy ép eszű ember nem hiszem, hogy ilyet erőltetetne a gyerekének

2023. okt. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Művész diplomát megcsinálni csak akkor lehet, ha megvan mind a tehetség, mind a belsődleges motiváció, a fejlődni akarás. Ha ezek közül csak az egyik is hiányzik, az illető olyan sok rossz jegyet kap már az első évben egy művészeti szakon, hogy az első év végén biztosan átsorolják költségtérítésesre. A művész tanárok ugyanis nem lacafacáznak: simán bevágják az egyest annak, aki nem üti meg a szintet, akár azért, mert nem erőlteti meg magát, akár azért, mert tehetségtelen. A művészet pont egy olyan képzési terület, amit nem lehet kívülről erőltetni. Úgyhogy az illető szülő csak annyit ér el, hogy a gyerekének két államilag támogatott féléve elúszik a semmiért, s az utána esetleg bevállalt tandíj is; merthogy egy tehetségtelen vagy motiválatlan hallgató nem jut el a végzésig, az teljesen biztos.
2023. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Van ilyen.
2023. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Vidéki egyetemnél nem biztos, hogy így van. Nem mindenhol van nagyon túljelentkezés. Itt aztán nincs tényleges objektív mérce osztályozni, hanem más a habitusa emiatt vagy mit tudom.
2023. okt. 4. 06:47
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
#4: Én épp egy vidéki egyetemen voltam szem- és fültanúja egy kirúgásnak. Az illető hozta a képzőművészeti munkáját, amin szerintem biztos, hogy hetekig dolgozott. A tanár két perc alatt kíméletlenül megkritizálta, megmondta, hogy elfogadhatatlan, s egy letolás kíséretében beírta az egyest. Ha velem így bánnak, én valószínűleg elsírom magam.
2023. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9%

#1

"majd a férjem eltart" (nem akarok gyereket és a párom tanár"

ÉS nem tud eltartani a havi 800k-s béréből? :D

2023. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!