Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát ajánlanátok,...

Milyen szakmát ajánlanátok, ha fontos számomra, hogy emberek közelében legyek?

Figyelt kérdés

23 évesen fogalmazódott meg bennem, hogy amit most tanulok, informatika abban nem fogok tudni megmaradni, mert rettenetesen egyedül érzem magam.


Szeretnék valami olyat amiben lényegesebb szerepe van az emberi kapcsolatoknak. Esetleg másoknak segíthetek a munkámmal.


Az egyik ötletem, hogy ápolónak tanulnék...


A másik ötletem, hogy grafikusnak. A grafikus az közel áll hozzám, csak most belegondoltam, hogy az is egy magányos műfaj... :(



2022. ápr. 4. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Tanulj csak tovább informatikát, mert azzal legalább meg tudsz élni, jó körülmények között.


Ápolóként keresni fogsz 160-at kb. rengeteget fogsz dolgozni, és rengeteg alja embert leszel kénytelen elviselni, akik ki tudnak égetni rendesen.

2022. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Informatikatanár.
2022. ápr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nagyon szép szakma az ápolói, talán a legszebb, amit lehet dolgozni. Mondom ezt úgy, hogy van benne tapasztalatom, és más szakmákban is. Pénzt azért 160 nál többet lehet, még segédápolóként is, de ugye az az éjszakai pótlék, túlóra stb miatt lesz, meg ugye ott van az egészségügyi szolgálati szerződés is, amit vállalni kell. Szakápolók fizetésén már emeltek, de a felelősséghez képest még így sem eléggé. Munkakörülmények, stressz, előrelépés tekintetében visszasírnád az informatikát ápolóként.
2022. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként fiú vagyok, ezt elfelejtettem mondani :D ...


Igen régen azért nem gondolkodtam ápolóban mert úgy tudtam női szakma

2022. ápr. 5. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben gondolkodom...próbáltam az infót, programozást, de nem jött be. Csak félek egy kicsit, hogy elkezdeném, de túl nehéz lenne. Hogy nem bírnam lelkileg...de inkább ez, mint pl aktatologatás
2022. ápr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébként neked mennyi idő volt megállapítanod, hogy nem jött be?


Én eleinte mindenkiben és mindenben kerestem a hibát. Most 2 év után jöttem rá, hogy egész egyszerűen én nem értek hozzá :D Nekem nem való... :(


Jobb lett volna elsőre jelentkezni egy humán szakra pl.: pszichológia, vagy valami tanárszak...


Csak középiskolából kikerülve ehez semmi kedvem nem volt, mert túl sokat voltam benne.


Kell az emberi interakció... Enélkül nem bírom. Nem tudok sokáig magányos lenni. Munka közben sem. Nyomaszt, frusztrál.


Lehet erőltetni az informatikát... de nem érzem azt, hogy a dolgok mélyére akarnék ásni. Nem ézem, hogy meg fog tetszeni már...


És felnézek azokra az emberekre akik valami értelmesebb területet választottak maguknak pl. gyógyszerész, tanár, pszichológus, ács, bármi :D

2022. ápr. 18. 13:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak autodidakta módon tanulgattam, de aztán abbahagytam. Egyszer elkezdtem kicsit, abbahagytam. Újrakezdtem, oké, megértettem pár dolgot, pl a forciklust, aztán abbahagytam, mert nem akartam én igazából semmilyen programot írni. Nem motivált semmi
2022. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként miért lenne az ápolói női szakma?
2022. ápr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak így ismertem... Nem tudom
2022. ápr. 18. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!