Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök vs Gépészmérnök?

Vegyészmérnök vs Gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Két szak között vacillálok viszont nem tudok dönteni, az érdeklődésem inkább a vegyipari folyamatok felé húz viszont pár helyen azt olvastam, hogy nem jó a vegyészmérnöki és nehéz vele érvényesülni, ellenben egy gépészmérnöknek 1000+1 lehetősége van.


Esetleg van itt aki vegyészmérnök vagy gépészmérnök ti hogy látjátok?

Megérte azt választani aminek tanultatok vagy bánjátok?



2023. okt. 9. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyészmérnökből sose lesz annyi, amennyi kellene. Legtöbbünknek meg se fordul a fejében, hogy hú, az lenne a legjobb... :) Ha van rá affinitásod, akkor inkább az legyen a "hobbid", sokkal keresettebb, és mindig is az lesz. Nyilván stabil nyelvtudással sokkal jobban kinyílik a világ, de ez, hogy nehéz vele "érvényesülni", egyszerűen nem igaz. Tudni kell eléggé, az igaz. A gépészmérnök inkább mint alulfizetett tömegpozi lesz "sok lehetőség", vegyészként minőségi helyekből válogatsz, mert maga a szak olyan durván magas szint. Felfogható tisztességtelen előnynek, mert egész egyszerűen az emberek hatalmas hányada messzire elkerüli a kémiát is, nem hogy még a magas szinten művelését.
2023. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Két külön világ.

Ezt neked kell tudnod.

Mit segítenék azzal, ha az egyikre rámutatok?

Nem ismerlek, nem ismersz.


Járj utána, milyen tárgyakat kell felvenni egyikhez, másikhoz.

Milyen életformát, munkalehetőségeket nyújt egyik is, másik is.


A vegyész pl a gyógyszeriparban, az építőiparban, bűnügyi nyomozásban is dolgozhat ráképzéssel.


A gépészmérnök is specializálódhat: gépjármű, közlekedés, mezőgazdasági, egyéb gyártógépek, stb.


Ennek neked kell utánajárnod, és felállítanod a saját terveidet, céljaidat, koncepcióidat.

2023. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Mindkettő alulfizetett fos lett az utóbbi időben.


Ha jól akarsz élni akkor villamosmérnök/mechatronikai mérnök vagy mérnökinformatikus

2023. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Hat azert én olvastam itt nem egy xar vegyész fizetésről az oldalon. De ugyanígy epìtész, agrár és élelmiszer mérnökről is. Sőt egyéb fizetési fórumokat is olvasok , és ott is szoba jöttek ezek, szóval igaz lehet. Mernokok közül az info, mecha, villamos trió ami még fut, ahol jók lehetnek a bérek. És talán a gepesz is ha valami tényleg magy gép vagy jarműipari multihoz bekerulsz.
2023. okt. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Info, mecha és villamos trióval lehet a legjobban keresni ez igaz, szerintem nem a fizetés a legfontosabb. Ha gépész vagy vegyész lesz akkor a keresett fizuból szépen meg fogsz tudni élni.


Neked kell eldöntened, hogy mi akarsz lenni. Én vegyészmérnök BSc-t (BME) végeztem és gyógyszervegyészmérnök MSc-t (BME). Vegyészet választását nem bántam meg. Egyetem alatt gyakornok voltam az egyik legnagyobb itthoni gyógyszercégnél (bekerülés: beszéltem az egyik egyetemi tanárral, megadott egy elérhetőséget, írtam egy emailt, pár napra rá egy rövid interjú a jövőbeli felettesemmel, egy hétre rá kezdtem is a munkát). Végzés után rögtön átvettek teljes állásra és kb 4 évet dolgoztam ott teljes állásban. A fizetéseböl szép kényelmes életet éltem. 2022-ben mentem el a cégtől, mert külföldre költöztem (házasság miatt).

2023. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnökként mondom, inkább villamos vagy it.
2023. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!