Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha vegyészmérnöki bsc után...

Ha vegyészmérnöki bsc után gépészmérnöki msc-re megyek, milyen specializációt lehet/érdemes választani?

Figyelt kérdés
És melyik a legpiacképesebb?

2022. dec. 16. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
BSC-n milyen specen voltál?
2022. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még középiskolás vagyok, de a folyamatmérnöki spec. a legszimpatikusabb
2022. dec. 16. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Áhh értem, azt hittem BSC végzés közelébe állsz.


Vegyészmérnök után nem ajánlom a gépészmérnök MSC-t. Szerintem a legcélszerűbb ha elvégzet a vegyészmérnök BSC folyamatmérnöki spect akkor utána vegyészmérnök folyamatmérnöki specen maradjál.


Ha mindenképpen át akarsz menni BSC után és folyamatmérnöki spec érdekel akkor a gépészmérnök MSC-n van vegyipari gépész spec, az áll hozzá legközelebb.


Ha vegyészmérnök műanyag és száltechnika specen akarsz végezni, akkor BME VBK karán van egy olyan msc hogy műanyag- és száltechnológiai mérnöki mesterképzési, vagy BME GPK-n gépészmérnök karán egy olyan spec hogy polimertechnika. Ha erre mész akkor nincsen jó vagy rossz választás, az emberek fele erre megy a másik fele arra.


Vegyészmérnök BSC-n vagy két másik spec is az egyik analtika spec, a másik szerves kémiás, ennél aki MSC-re megy az marad a karon.



Ha rám hallgatsz akkor BME gépészmérnök BSC-t kezdet, sokkal jobbak az álláslehetőségek és eléggé piacképes Magyarországon.

2022. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát mennék, csak kémia fakton vagyok és abból fogok emeltezni, matekból csak közepezni fogok, fizikából meg nincs érettségim és nem is lesz.
2022. dec. 17. 13:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor menjél vegyészmérnöknek, még rengeteg időd van azon gondolkozni, hogy pontosan milyen MSC-re szeretnél menni.


Rengeteg BME VBK-s gólya mindig mondja, hogy majd ilyen meg olyan MSC-re szeretne menni, aztán BSC-t se fejezi be vagy BSC után elmegy dolgozni, nem azt mondom, hogy veled is ez lesz, csak annyit mondok még rengeteg időd van addig gondolkodni.


BME gépészmérnökinek nem előkövetelménye a fizika érettségi csak mondom, mehetsz oda kémia érettségivel is.

2022. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én személyese csak egy embert ismerek aki vegyészmérnök és orosz nemzetiségű. Ő BSc-n vegyészmérnökit végzett aztán idejött Magyarországra BME-n vegyészmérnöki mestert csinált (csak azért, hogy legyen egy európai diplomája, nem azért, mert a BME hú de szuper❗) végzés után 1 év NEM RELEVÁNS mol tapasztalattal lelépett Németországba, sokkal jobb lehetőséggel, itthon konkrétan nesze semmi fogd meg jól van. Ahogy a fenti egyik válaszoló is írja, lehet a gépészmérnökit próbálnám meg elsőnek, elmennék nyílt napra több iskolába, elolvasgatnám a mintatanterveket, a tantervi követelményeket, megnézném, hogy hol oktatnak folyamatmérnöki specializációt stb.
2022. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyik piacképtelen képzés a másik után ? Jó ötlet-e ez ? Ilyen vegyész-gépész stb. mérnöki vonalat elfelejteném a helyedben ha nem szeretnél éhen halni a jövőben.Csinálj meg egy piacképes szakmát azzal többre mész,kevesebb szenvedéssel jár.Ez van, a kétkezi munka a megbecsült a mai világban,nem az irodában ülős mérnökség.Ez alól persze kivétel az IT.
2022. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jólvan
2022. dec. 19. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A BME-n van vegyipari gépész MSC, oda sok vegyész megy át és csak 3-4 különbözeti tárgy van.
2022. dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!