Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki szerint milyen Pécsen...

Ki szerint milyen Pécsen egyetemistaként élni? Engem valahogy az egész város lehoz az életről, mivel kb. olyan mint a velünk élő szocializmus. Ráadásul annyira periférián van Budapesthez képest és azt is nehéz megszokni, hogy este 7 után

Figyelt kérdés
már se ki se be a városból.
2023. okt. 9. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Pécsen születtem és élek jelenleg is. Egy évet laktam Budapesten. Én azt szeretem Pécsben, hogy tiszta a levegő, kevesebb az ember és sok természeti érték van: erdők, tavak. Sokkal egészségesebb és élhetőbb közeg számomra, mint Budapest, ahol a zaj, szmog és húgyszag van mindenhol, nem beszélve a tömegről. Pesten nem tudok úgy végigmenni a városon, hogy ne találkozzak elmebetegekkel vagy undorító emberekkel. Én úgy menekültem vissza Pécsre, mert éreztem, hogy rombolja az egészségemet. Budapesten én nem éreztem azt, hogy el tudok lazulni, hogy képes vagyok stresszmentesen élni. Pécsen ez megvan. Biciklivel járok mindenhova. A barátokkal sokat vagyunk kint a természetben és élvezzük a nyugalmat, a szabadságot.
2023. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha már levegő. Ott az Árkád környékén valami annyira büdös állandóan, de nem tudom mi.
2023. okt. 9. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Vidéki lerobbant fos város ha engem kérdezel, szerencsére csak átutazóban voltam ott de olyan mint ha visszamentem volna az időben vagy keletebbre 2000 kilométerrel.


21 L Bp

2023. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem egy Budapest az biztos. De még csak Szeged és Debrecen is élhetőbbnek tűnik így elsőre.
2023. okt. 9. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Pécsen nőttem fel, éltem évekig Budapest, azóta jó pár éve külföldön.


Pécs egy 30 éve masszívan hanyatló város.

De persze mindenkinek mások az elvárásai.

2023. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 joereal ***** válasza:
83%
A 90-es években nagyon jó volt. Mondjuk a város, mint olyan, túl sokat nem fejlődött azóta, úgy látom.
2023. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A főutca és az árkád kb. ami elmegy, de sajnos nem csak abból áll a város.
2023. okt. 9. 15:35
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
"30 éve masszívan hanyatló város." - Itt a lényeg. A többi csak szépítés, meg szép emlék a régmúltból.
2023. okt. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz, nem pécsi vagyok, csak 1 éve járok ide egyetemre, de igazából a Zsolnay negyeden, Széchenyi téren kívül egy putri a város. Szmogos, koszos. Nem biztos, hogy Pécset jelölném első helyen, ha most kéne választanom. Engem is lehoz olykor az életről szinte.
2023. okt. 31. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!