Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakot szeretnék váltani mi a...

Szakot szeretnék váltani mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Most van az első félévem a Debreceni Egyetem informatika karán, azonban szeretnék váltani humán irányba. Jelenleg a történelem tanár képzést néztem ki az lenne a kérdésem hogy ilyen esetben ezt hol kell kérelmezni illetve mi a követelménye?

2023. okt. 9. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Újra kell felvételizni.

Felvi.hu-n megtalálod az általad választott szak követelményeit.

2023. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. okt. 9. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Váltani így nem tudsz, újra kell jelentkezned.


Ha megfogadsz egy jótanácsot:


Én is tanárként végeztem anno. Biztos átgondoltad, hogy miért lesz jobb neked a töri tanárszak, mint az info volt (ugyanis én ezt nem tudom felfogni, de nem is az én dolgom). Viszont tanár csak kétszakos lehetsz. Az a javaslatom, hogy második szaknak valami piacképeset válassz (tehát nehogy magyart, könyvtárt vagy társait), hanem mondjuk egy nyelvszakot. Így, amikor majd rájössz, hogy mekkora baklövést követtél el, legalább a nyelvtudásoddal ki tudsz majd fogni egy irodai munkát. Tapasztalatból beszélek.

2023. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem váltanék vagy ha mégis nem tanári lenne a cél…sajnos fiatalon engem is a vágyaim vezéreltek és elvégeztem egy művészetis alapszakot…természetesen szeretem, de egy albit nem tudok fele fenntartani, így most GTK-n vagyok. Arról nem is beszélve, hogy ez 5 éves lenne neked…ha nagyon tanár szeretnél lenni, de azért legyen egy merőköteled is előbb elvégezném az infót es utána lehet olyat csinálni, hogy jelentkezel tanár mesterre, ami 2 éves és itt nem kell 2 szakot választanod, hanem simán infó tanár leszel.
2023. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!