Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valamilyen előnye annak,...

Van valamilyen előnye annak, ha summa cum laudeval diplomázik le orvosin valaki ?

Figyelt kérdés

2023. okt. 9. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen van.

A szakorvosi képzések keretén belül néhány szakirány/hely esetében csak a legjobbakat választják ki, emellett ha külföldön szeretnéd folytatni a szakorvosi képzést, akkor szintén számít.

Illetve presztízs értéke is van, amit az adott egyén eldönt, hogy szeretne-e vagy sem.

2023. okt. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Mivel a többség így végez, kb ez a minimum belépő egy jobb helyre.
2023. okt. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Semmi. Ugyanúgy orvosként dolgozhatsz azzal is jó fizuval, ugyanúgy henceghetsz a doktoriddal a kocsmapultot támasztva a többi proli előtt, hogy te több vagy náluk, aki pedig a szülei millióiból, meg akármiből él és 8 osztállyal elvan, mint Ogli és társai pl, az ugyanúgy kinevet téged, hogy neked dolgozni kell a pénzedért. Kíméletlen válasz, de ez a mély igazság, csak ezt sose meri senki kimondani xD
2023. okt. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként van, a jobb helyekre korlátozott szokott lenni a felvehető rezidensek száma, de ugyanez igaz a PhD képzésekre is. Nyilván ilyenkor valami alapján különbséget kell tenni, és ez egy viszonylag objektív támpont. Halkan megjegyzem, egy ütős, témába vágó szakdolgozat, valamelyik (neves) oktatód ajánlása, szakmai (és sajnos egyéb) kapcsolatok, esetleg releváns gyakorlat/tapasztalat azért általában többet szokott érni, mint önmagában a SCL diploma, de ha a fentiekkel nem rendelkezel, a semminél nyilván több. X év gyakorlat után a lőtéri kutyát nem érdekli, ha csak nem akarsz vele arcoskodni.
2023. okt. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
A 2-sel nem értek egyet. Egy évfolyam kb. 260 fővel indul és 6.-od év végére max. 10 ember lesz Sum-mos. Egy csoportban van kb 16 ember, aztán többen lesznek, mert lebuknak hozzájuk a felsőbb évfolyamokból, majd az eredeti megindult 16 főből kb. 3-an ha maradnak a legvégén.
2023. okt. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Dehogy lesz max tíz ember. Az AOK -on a SOTE-n évek óta 110-150 hallgató végez summa cum laude (mindhárom nyelven), 200-240 cum laude és pár rite. Megkockáztatom hogy a többségük a magyar évfolyamról van. Szóval egy summa cum laudétól senki nem fog a szék mellé ülni. Logikus is, hiszen a diplomaátlagba többségében klinikai tárgyak (kiemelt kollokviumok) szerepelnek, ahol szórják az ötösöket, míg a hírhedten nehéz szigorlatok jóval kevesebben vannak.


Hogy vidéken mi van, azt nem tudom, nekem csak szegedi ismerősből van sok, ők kivétel nélkül summa cum laude végeztek, persze az is lehet hogy ilyen válogatott zseni társaság vagyunk.


Aki nem hiszi, keressen rá, ne pedig a piros kezeket nyomkodja, mert látom az nagyon megy. (Én is megnéztem, annyi sárgacetlis holdkóros nyomta rám a pirosat, hogy már azt hittem valami drasztikus történt mióta távol vagyok a képzéstől.)

2023. okt. 11. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

6-os; a stílusodon meglátszik, hogy nem minden a summa cum laude. Még jó, hogy nem csak eszerint vesznek fel orvosokat.


Amúgy a szegedin nem olyan sok a summás, de lehet pont az isieid vitték ezt a statisztikát.

2023. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

Mi van a stílusommal? Állítottam valamit, utólag alátámasztottam, és le vagyok pontozva a sárga földig, mert nem tetszenek a tények. Én elhiszem hogy vidéken kevesebben vannak, itt Bpn meg rengetegen, mert az évfolyam harmada-fele az igenis sok.


Válogatnak közöttük. Anno nálunk volt is ebből hiszti, mert sokan SOTE klinikán szeretett volna dolgozni, és a bedolgozott meg kiváló referenciával rendelkezőket vették fel. Ez rettentően pofán csapott sokakat, hogy pusztán az kamuötös ortopédiával nem lehetett a sztárhelyet megcsípni.

2023. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
Eközben míg a mélyértelmiségi szummakumláude orvos vitatkozik a kumláude vagy rite orvossal, PSG Ogli 8 általánossal hajnali délben felkelve köszöni szépen jól elvan. 🤡
2023. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
26%
Maximum presztízs.
2023. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!