Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jovore erettsegizek es nem...

Jovore erettsegizek es nem tudom milyen szakra menjek. Tudnatok ajanlani valamilyet? Lent leirtam miket szeretek, es milyenre gondoltam

Figyelt kérdés
Nyelveket szeretnek tanulni, es matekot. De azert szeretnem hasznositani a kreativitasom is.Nem tudom h van e olyan szak ahol ez megvalosithato.

2015. júl. 20. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Általános nyelvészet lenne neked a kézenfekvő, de jobban megélnél, ha pénzügyesnek mennél a közgázra.
2015. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha megy a matek akkor valami műszaki vagy informatikai, feltéve ha jól akarsz keresni. Vagy ha gazdasági pályára gondoltál, akkor Corvinus vagy BGF, ez a kettő a legnevesebb, a többi annyira nem ismert.


Ne félj, mindent az elejéről kezdenek tanítani egyetemen, sehol sem várják azt el, hogy te tudj programozni vagy műszaki rajzokat készíteni. Én is ebbe a hibába estem bele anno, hogy kishitű voltam.

2015. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha mindkettőt akarod ugyanannyira, és nem mondasz le egyikről vagy másikról, akkor nem sok marad. Ha nem érdekel, hogy sokat kereshess, akkor nyelvszakos-matekszakos tanár. Ezzel mindkettőt egyformán tanulod, plusz a későbbiekben a tanórákra való készüléshez használhatod a kreativitásodat is, hogy minél hasznosabb és érdekesebb tanórákat tarthass.

De ha lemondasz a nyelvről vagy a matekról, akkor sokkal több lehetőség van a különböző nyelvészeti, tolmácsi dolgoktól kezdve mondjuk egy gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzésig. Illetve nem tudom, hogy a matekos szakoknál hogyan működnek minorszakok (hogy felvehess mondjuk valami nyelvet is), vagy hogy ott mi hogy megy...

2015. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a matekkal érdemes tovább menni közgáz, vagy mérnök vonalon, a nyelv pedig mindenhol hasznos.
2015. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!