Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettséginél ez hogy van ?

Érettséginél ez hogy van ?

Figyelt kérdés

Nemzetközi gazdálkodás szak ELTE, intézménypontok.


[link]

[link]


1. Most akkor, ha teszek egy emelt történelmet, akkor az számít vagy nem ? 25 vagy 50 pont ? Én úgy értelmezem 50 pont jár matekért, történelemért, és 25 a többiért.


2. Ugye emelt angol érettséginél jár a B2-es nyelvvizsga, és a kedvezőbb módon számolják fel vagyis az 28 pontot érne nem meg 25-öt igaz ?


3. Ha angolból letennék egy C1-es vizsgát az 50 pontot adna pluszba (vagyis a 28 helyett) ?


4. Ha csinálok egy emelt Angolt és Történelmet és azoknak a pontjait megduplázom +intézménypontok, azzal felvehetnek csak annyi a lényeg, hogy ne bukjak meg a többiből ?


5. Ha az előző lehetőség igaz, akkor az egyetemek nézik, hogy egy gazdasági szakra valaki pontszám alapján bekerülne, de pl. 3-as a matek érettségi?



2023. okt. 10. 06:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra kell figyelned, hogy angolból egyszerre nem kaphatsz pontot emelt érettségiért is meg nyelvvizsgáért is. Tehát ha angolból teszel emeltet és azt számítod érettségi pontnak, tehát duplázni akarsz, akkor 25 pontot fogsz kapni érte, a töriért meg 50-et. Ezt egyébként annyira én sem értem, szerintem egy gazdasági szaknál, főleg nemzetközi gazdálkodásnál fontosabbak a nyelvek, mint a töri, de sajnos a szabályokon nem tudunk változtatni.


Tehát ha mondjuk pl. írnál egy 90%-os emelt törit meg emelt angolt, az 2*(90+90=180)+ 25 pont az emelt angolért + 50 az emelt töriért = 435 pont.


Nem fogja senki nézni a 3-as matekérettségit, ezzel nem kerülsz hátrányba pontszámításnál.


Ha nem angolból emelteznél, akkor kaphatnál a nyelvvizsgáért 50 pontot, csak ezzel az a baj, hogy középszintű érettségiért kevesebb pontot kapsz, ha olyan szakra jelentkezel, ahova sok pont kell, akkor szinte elengedhetetlen a 2 emelt. Ha meg töri és matek emelted lenne, azzal kimaxolnád a 100 pluszpontot, akkor meg ezért nem számítana bele a nyelvvizsgád.

2023. okt. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
1 Rosszul számol. Angol emelttel nem duplázhat, a többi számolása is téves.
2023. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, akkor elnézést, én tévesztettem el valamit.
2023. okt. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha elfogadnak egy nyelvi emeltet és ha nem számít be nyelvvizsgát, miért nem duplázhat angol emelttel?
2023. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es 28 pontot ír a középszintű nyelvvizsgára.


2. Miért nem duplázhatok emelt angollal ?

2023. okt. 10. 14:26
 6/7 A kérdező kommentje:

1. Illetve még annyi, hogy emelttel csak 75 pontot lehet kapni történelemmel és matekkal, szóval hiába csinálnék mind a 2-ből.


Mostmár értem, hogy mire írta a 2-es. Hogy ha angolból emelteznék akkor nem kaphatnék azért + pontot mert emeltet tettem, hanem csak a nyelvvizsgáért, viszont ez nem vonatkozik arra hogy 100% =100 pont legyen nem ? Ez csak arra, hogy az intézménypontokat milyen jogcímen kapom meg ?


Akkor úgy kellene, hogy egy emelt történelem ugye a 100% = 100 pont miatt + 50 intézmény pont


És


Egy felsőfokú angol C1-es nyelvvizsga + 50 intézmény pont , hamár úgy is angolt tanulok, akkor egy emelt angol a 100% =100 pont miatt, hogy tudjak duplázni.

Feltéve, ha a 2-es válaszoló téved, mert ha nem akkor keresnem kell egy másik tárgyat és azért csak +25 intézmény pont járna.

2023. okt. 10. 14:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt értsd meg, hogy hiába emelteznél angolból, nem számítanak pontot belőle, tehát ez a duplázásnál kiesik.
2023. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!