Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes még 22 évesen jelentke...

Érdemes még 22 évesen jelentkezni az NKE-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az utóbbi időkben megfogalmazódott bennem, hogy valójában mit is akarok az élettől. Rendkívül érdeklődöm az egyenruhás szolgálatok iránt, kifejezetten a rendőrséget szeretném megcélozni hivatásomnak.

Felvételizni szeretnék az NKE bűnügyi alapképzésére és a jövőben nyomozóként, tisztként tevékenykedni, viszont nem tudom mennyiben érne hátrány, ha a tanulmányaimat 22 évesen kezdeném meg.


A kérdésem arra irányulna, hogy érhet-e hátrányos helyzet, ha kicsit “korosabban” kezdeném el a tanulmányimat itt? Vannak/voltak a hallgatók között 21+ tanévkezdők?

Lehet hogy túlgondolásnak hangzik, de szeretnék biztos lenni a döntésemben, és ez kérdés is foglalkoztat.



2023. okt. 10. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A téma iránt érdeklődő, tőled jóval idősebb emberként adnék némi segítséget, pár tanácsot. Én civil vagyok, de eddigi életem során megismertem egy sor embert többféle fegyveres helyről.

Mint jeleztem, középkorú vagyok, tegezz nyugodtan. Annak idején lehet, hogy az ofőm tanácsára hallgatva nekem is az NKE-t (pontosabban az egyik elődjét) kellett volna választani, de most már késő ilyen irányba módosítani, az egészségügyi állapotom miatt is.

Szóval, ha gondolod, itt lelevelezzük a témát. Előzetesen annyit, hogy a korod inkább előny, mint probléma, hiszen felnőttebb, komolyabb leszel a hallgatótársaid többségénél.

Tegezz nyugodtan.

Addig egy tanulságos és egyben röhejes rész a kedvenc bűnügyi sorozataim egyikéből.

https://www.youtube.com/watch?v=WFXseKmYCyY

2023. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen 25 a határ. Nem fog érni semmi hátrány.
2023. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szia!25 a határ szakas dehát...1x élünk nem?valósítsd meg azt amit szeretnél mert még fiatala vagy! ;)
2023. okt. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az első évesek nagy része 20-21 éves, tehát az, hogy te 22 éves vagy kb. semmilyen hátrányt nem fog jelenteni. Én 24 évesen kezdtem el, de hidd el ugyanez járt a fejemben jelentkezéskor és még azóta is néha eszembe jut, de ez majd úgyis csak a későbbiekben fog kiderülni.
2023. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!