Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan biológiával kapcsola...

Van olyan biológiával kapcsolatos szak az egyetemeken, amihez nem kell kémia ?

Figyelt kérdés
Szeretem a bioszt, viszont utálom a kémiát.

2023. okt. 10. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ápoló, valamilyen egészségügyi asszisztens, biológus (habar ahhoz is kell némi kémia)
2023. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Minden biológiához kell kémia.
2023. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Biológia alapja a kémia. De úgy minden téren, még eü asszisztenciába is kell érteni az alapvető folyamatokhoz, szervezeten belül es kívül.



Szeresd meg a kémiát!

2023. okt. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia...Biológusnak tanulok...tudod melyik tantárgyaimban nincsen kémia? A szabadon választottakban HAHAHA...


Remélem nem adtad fel az álmaidat, hogy orvos légy...már ha te vagy az a személy, akinek az egyik kérdése az volt, hogy most mit tegyen mert nem megy neki a kémia.


A válaszom ugyan az. Mindenhol van kémia, csak valahol kevesebb pl ápoló ne legyél, mert nem túl hálás szakma ha szeretsz aludni, és szeretnél majd családot...ajánlom a gyógytornász szakot elég gyakorlat orientált ott viszont orb szájba tanulhatod az anatómiát...A biológia kézen fogva megy a kémiával, mivel a mi gyönyörű világunk csupa apró logikából tevődik össze...esküszöm én a kémia tanulása közben lettem, hívő az egyetemen XD És nem azért mert amúgy tényleg nehéz, hanem mert olyan hihetetlen, hogy ilyet ami számításokkal/matematikailag levezetgető az atomoktól, sejtektől egészen bármire, ami körül vesz minket...ez valakinek egy precíz munkájának az eredménye.


De komolyra fordítva a szót biológia Bsc után már vannak olyan mesterképzési szakok, ahol igen kevés a kémia, viszont akkor is jelen van ez a környezettudomány, ökológia, evolúciós biológia, állattudomány, növénytudomány, vagy a biomedicinális kutatások területén lehet olyan szakokat találni, ahol a biológia dominál, és a kémia csak minimálisan vagy egyáltalán nem szerepel a tantárgyak között, de sajna itt utadat álja egy 3 éves biológia Bsc, ahol viszont elég sok a kémia.

2023. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

#4 az nem a kérdező volt, hanem én. 😂😂😂

Mármint az orvosis kérdező

2023. okt. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Öröm újra találkozni XD Hogy halad a kémia?
2023. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Még erőt gyűjtök rá, egyelőre bioszozom
2023. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem érdekel engem az orvosi szak :D


Ilyen B tervként gondoltam a biológia alapaszakot, csak kíváncsi voltam, hogy mennyire kérik a kémiát


Köszönöm a válaszokat!

2023. okt. 15. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!