Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológiával/kémiával kapcsolat...

Biológiával/kémiával kapcsolatos OKJ? Diploma helyett?

Figyelt kérdés

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy milyen bioszos/kémiás okj-k vannak, aminek van értelme?

Idén fogok végezni, emelt biosz-közép kémia érettségit teszek. Mivel a diploma nem ér sokkal többet manapság, mint az OKJ, ezért azon gondolkoztam, hogy rövidebb idő alatt tehetnék valami értelmesebb OKJ-t, a kérdés csak az, hogy van-e valami olyan OKJ ami ezekhez a tantárgyakhoz kapcsolódik? Pl:fogtechnikus



2014. dec. 20. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

"Mivel a diploma nem ér sokkal többet manapság, mint az OKJ"

Most csak azt a baromságot hajtogatod te is, amit másoktól hallottál. Lehetnél biomérnök, vegyészmérnök. Ha a mérnöki pálya nem tetszik, mehetsz fogorvosnak, gyógyszerésznek, de akár a sima vegyész msc is megéri. Nem csak arról van szó, hogy mennyi pénzt keresel, hanem hogy nem robotként fogsz dolgozni életed végéig, mert ha tényleg érdekel, akkor így találhatsz valami kihívást a szakmádban.


És a válasz, amit vártál: [link]

2014. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak hallom, tapasztalom is. :/ És nem bölcsész diplomáról beszélek.. az orvos,gyógyszerész,tanár is "mehet a levesbe". Sokkal többet keres egy maszek vállalkozó manapság.
2014. dec. 21. 01:31
 3/5 A kérdező kommentje:
De köszönöm a választ! :)
2014. dec. 21. 01:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Van olyan szak, ahol az OKJ-val már el lehet helyezkedni, de az az IT területén van inkább. Biológia és kémia tipikusan az a terület ahol sok lexikális tudásra van szükséged, amit az egyetemen oktatnak.


OKJ ettől függetlenül nem rossz ötlet. Én is előbb oda mennék és csak utána felsőoktatásba. Ennek több oka is van:

1. már lesz egy szakmád, így, ha nem jön össze az egyetem, nem maradsz hoppon

2. jó alaptudást biztosít a felsőoktatáshoz; amíg a gimnázium tág területen oktat, az OKJ nagyon leszűkül és csak az adott szakmához szükséges dolgokat tanítja.

3. el lehet vele helyezkedni, így munka mellett járhatsz egyetemre (levelező). Én most pont ezt csinálom.


Ezekből a 2. ami szerintem a legjobb indok OKJ elvégzésére. Én elszúrtam fél évet azzal, hogy beiratkoztam egyetemre megfelelő alaptudás nélkül. Ennek eredménye az lett, hogy idegileg kikészített és második félévet már passzívra raktam. Passzív félév alatt elvégeztem egy fél éves OKJ-t, majd utána egy emelt szintű, 2 éves OKJ-t. Ezzel elhelyezkedtem és több év munka után beiratkoztam levelezős főiskolára. A munkában szerzett tudásom miatt meg a főiskolai tárgyak felét már ismerem, így nem kell beleszakadni.


Ez is egy járható út.

2014. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári asszisztens -
2017. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!