Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A rezidensképzesnek mik a...

A rezidensképzesnek mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Pl ha én nőgyógyász szeretnék lenni, akkor hogy tudok felvételt nyerni? Igaz, hogy rosszabb diplomával (4 alatt) nem vesznek fel?

Budapest jöhetne csak szóba



#feltétel #Rezidnes
2023. okt. 12. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális eredményesen elvégzett orvosi egyetem, és olyan intézmény, ami vállal téged a megfelelö szakképzésre.
2023. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt hogy normális eredményesen elvégzett orvosi egyetem?
2023. okt. 12. 16:07
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, de hány éves vagy?
2023. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
17, orvosira készülök
2023. okt. 12. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy nem vagy még egyetemen.

Az orvosi egyetemet el kell elöször végezni, méghozzá minden tárgyat teljesíteni kell. Ha valami szakmai tárgyból nagyon rossz vagy, megnehezíti a továbbjutást, mert senki nem a legrosszabbul teljesítö valakiket akarja felvenni a rezidensképzésre.

Szóval elöször le kell érettségizned - méghozzá kifejezetten jól, mert nem könnyü bejutni -, elvégzed az egyetemet, és utána szakosodhatsz. Hogy akkor mihez lesz kedved, az még rengeteget alakulhat, elötte minden területen lesznek gyakorlatok, látni fogod a valóságot, ami a legtöbbször egész más, mint amit elöte elképzel valaki.

2023. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm, de ezekkel eddig is tisztában voltam. A kérdésem konkrétan arra vonatkozott, hogy a későbbiekben mennyiben befolyásolná a szakorvos képzesemre való felvételt, ha mondjuk 3-as diplomám lenne.
2023. okt. 12. 16:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A rezidens felvételi már munkaerőpiac, nincs olyan eljárás mint a középfokú és felsőoktatásban, hanem egyedül az elsődleges képzőhelyem (munkahely) dönt arról, hogy kit vesz fel.


Ennek megfelelően sokkal többet számít a szakmai tapasztalat és a személyes kapcsolatok, benyomások, mint a diplomaátlag. Nekem pl. egyik állásinterjúmon sem kérdezték milyen lett a diplomám.


Persze ha nagy a verseny, dönthet a diplomaátlag is, de ne vizualizálj magadnak 3-as diplomát már most, amikor még el sem kezdted az egyetemet, nem olyan nehéz legalább egy cum laudét összehozni. Az én evfolyamomról majdnem mindenkinek sikerült, de akiknek még valamiért nem, azok sem lettek se rossz orvosok, se munkanélküliek.

2023. okt. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ah, értem. Valószínűleg vidéki orvosira mennék, de utána mindenképp Pesten szeretnék dolgozni. Nem tudom ez mennyire lenne nehezítő körülmény.

Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy milyen szakmai tapasztalatot lehetne felmutatni friss diplomásként

2023. okt. 12. 18:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a választ
2023. okt. 12. 18:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Friss diplomásnál olyan dolgokat értek szakmai tapasztalat alatt, hogy TDK, demonstrátori munka, vagy bármilyen extrakurrikuláris tevékenység, ami az adott szakterülethez kapcsolódik. Ezekből lehet igazán hasznos dolgokat tanulni egyetem alatt és nagy előnyt lehet velük szerezni az első munkahelykeresésnél.


Ha más városban szereztél diplomát, az se feltétlenül hátrány, nekem budapesti munkahelyen Pécsen végzett főnököm és mind a 4 egyetemről származó kollégáim voltak. Nyilván ha máshol tanultál, nemigen lehetsz az a gyerek, akit már harmadéves kora óta ismernek az osztályon, mert minden szerdán bejár, de nem csak úgy lehet munkahelyet szerezni.

2023. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!