Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógus milyen téren...

Gyógypedagógus milyen téren tud “továbbtanulni”?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pályaválasztás előtt állok, és eddig a gyógypedagógus tetszik a legjobban. Mindenképpen segítő szakmát szeretnék választani. Viszont nagyon sok helyen olvastam, hogy nagyon rossz a fizetés, persze nem ez a fő szempont de azért fontos ez is. Azon gondolkodtam, hogy milyen dolgokkal lehetne kiegészíteni ezt a szakmát. Pl láttam hogy van már olyan is hogy kutyás,cicás,vagy akár lovas terápia, ezek tök jók lennének, mert nagyon szeretem az állatokat is:) Láttam már kérdéseket ezzel kapcsolatban, de nem nagyon érkezett rájuk értelmes válasz.

Ja és a célom az lenne hogy idővel majd magánban tudjak dolgozni:) Tudtok tippeket, tanácsokat adni? Esetleg ha valaki most tanul gyógypeden, az írjon! :D



2023. okt. 20. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha magánozni szeretnél, akkor menj inkább gyógytornásznak.
2023. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

8 szakirány van, mindegyiknek megvan az előnye, hátránya és mindegyik végezhető magánba. Csak ahhoz, hogy magánba menj, érdemes némi tapasztalatot gyűjteni.

Van már elképzelésed milyen szakirányt szeretnél?


Az állat assisztált terápiához nem feltétlenül kell egyetem. Viszont megannyi kérdés van róluk, valamiért a Te korosztályos mindegyre azt hiszi, hogy ez a neki való út. Ezen érdemes elgondolkodni, mert nem épp olyan egyszerű a történet mint sokan hiszik.

2023. okt. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es, leginkább a pszichopedagógia és a szomatopedagógia szakirány érdekelne. De a logopédus is tetszik. Azért gondolnám, hogy nekem való, mert már nagyon régóta tudom, hogy segítő szakmát szeretnék tanulni, engem valahogy ez tesz boldoggá. Tudom hogy nem lehet egyszerű ez az egész lelkileg sem, sem semmilyen szempontból.
2023. okt. 21. 08:21
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Jaj, már megint Te?


Már feltetted ezt a kérdést, nyilván úgy, hogy többször bevallottad, hogy pszichoped és szomato ami vonz + állat asszisztált terápia a cél, rádismerünk.


Ha pár hónapja nem kaptál választ a kérdésre, most sem fogsz.

2023. okt. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, le is írtam, hogy találtam több hasonló kérdést, de egyikre sem érkezett értelmes válasz. Ha nem tudsz semmi értelmeset hozzáfűzni, akkor ne is írj semmit.
2023. okt. 21. 08:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Mellesleg, szerintem nem egy ember van a világon, akit ez az út érdekelne
2023. okt. 21. 08:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak, hogy találtál, hanem Te magad írtad ki...


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2023. okt. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Már egy korábbi hasonló kérdésre is leírtam, hogy ha gyógypedagógusnak mész, akkor szakmán belül gyakorlatilag mindenképpen bele kell nyugodnod a mérsékelt, legfeljebb gyenge közepesnek mondható fizetésbe. Az állami iskolákban, óvodákban ugyanis köztudottan csapnivalóan rossz a kezdő pedagógus bérezés, ha pedig magánintézményhez mész el alkalmazottként dolgozni, akkor legfeljebb csak egy kicsivel kapsz jobb fizetést, ugyanis az efféle vállalkozások tudatában vannak annak, hogy ennyiért is kapnak munkaerőt. A saját magánvállalkozással pedig az a gond, hogy a gyerekek napközben óvodába vagy iskolába járnak, így legeslegjobb esetben is csak hétköznaponként 3 és 7 között, azaz napi 4 órát tudsz dolgozni (de ehhez is nagy szerencse kell), s az ezért elkérhető óradíjból (amely jelenleg 4-5 ezer Ft) magánvállalkozói adózás és egyéb járulékok kifizetése után bizony nem marad túl sok. Végül pedig ha egyszerre dolgozol napközben egy iskolában vagy óvodában, esténként pedig magánvállalkozóként, hogy jó együttes jövedelmed legyen, akkor szinte garantált, hogy pár év alatt kiégsz. A kettőt együtt tartósan ugyanis nagyon kevesen bírják idegileg. S hiába végzel el kiegészítő tanfolyamokat vagy gyógypedagógus mesterképzést, alapvetően nem fogsz tudni jobb jövedelmet kicsiholni a szakmádból.


Úgyhogy alaposan gondold meg, hogy ezt vállalod-e, mert ha nem, akkor sok értelme nincs 4 évet taulással eltölteni egy egyetemen, és felhasználni a 12-ből 8 állami támogatású egyetemi félévet. Jó néhány gyógypedagógus ismerősöm és barátom is van, úgyhogy nem a megalapozatlanul beszélek. Van közöttük olyan, aki bár szerette a munkáját, néhány év után ott is hagyta a pályát, mert rájött, hogy így soha nem fog tudni magának egzisztenciát teremteni (pl. lakást venni). Akik tartósan ezen a pályán maradnak, azok általában azért tehetik ezt meg, mert a párjuk nagyon jól keres, vagy a szülők jelentős anyagiakkal megtámogatták (pl. lakást vettek neki). Jelenleg sajnos ez a kőkemény realitás ezen a pályán, akár tetszik, akár nem.

2023. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!