Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén leszek végzős, és eléggé tanácstalan vagyok, hogyan tovább. Jelenleg biosz fakton vagyok, ez a választott érettségi tárgyam, valamint van egy angol B2 nyelvvizsgám. Rólam annyit, hogy nagyon szeretek embereken, gyerekeken segíteni, örömet okoz számomra. Ezért mindenképp ilyen irányba szeretnég továbbmenni. Első ötlet a pszichológia volt, de sajnos nagyon magas a ponthatár, túl nagy falat lenne nekem, nem vagyok hozzá elég jó tanuló. Aztán jött az ötlet, hogy gyógypedagógus. Ezen belül a pszichopedagógia és a szomatopedagógia érdekel. Tapasztalatszerzés után mindenképp magánban szeretnék dolgozni, illetve tovább fejleszteni magam. Viszont rengeteget olvastam arról, hogy lehetetlen megélni a fizetésből. Ez nagyon elszomorított, mert tényleg azt éreztem, hogy ez lenne az álommunkám. Nagy elkeseredésemben még a dietetikus is felmerült, az sokkal jobban keres, viszont mégsem segítő szakma, csak akkor végezném ha tényleg nem maradt más opció. Nagyon tanácstalan vagyok. Bunkó válaszokat mellőzzétek légyszi :)

2023. aug. 22. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz bármit is mondani erre, vagy bármilyen véleményt megfogalmazni.

Az nyilván köztudott, hogy a tanári fizetésekből éhenhalni is lehetetlen. A magán még opció lehet, de sokat kell hozzá tanulj, nyilván pályakezdőként egyből nem fogsz tudni ott elhelyezkedni, vagy nagyon nagy szerencse kell hozzá.

Esetleg azt tudod csinálni, hogy elvégzel egy gyógyped asszisztensit és elhelyezkedsz olyan intézménybe ahol a szomato vagy pszichoped van előtérbe (a mozgásjavító intézetbe mai napig rengeteg betöltetlen állás van a halmozott részlegen) és közben levelezőn végzed az egyetemet. Így legalább több tapasztalattal fogsz rendelkezni mint aki a 4 év után lát bele a munkába - és talán így gyorsabban fogsz a magánba is helyt találni.


Azonban megkérdezném, hogy miért így fogalmaztál:

"Tapasztalatszerzés után mindenképp magánban szeretnék dolgozni"

Azért írtad, hogy mindenképp mert a fizetés csak így tudná megtéríteni a bele fektett munkát? Vagy azért mert manapság mindenki egyéni vállalkozó akar lenni mert azt hiszi az húdejó és laza?

Nagyon nem mindegy. A szomatonál pláne nem, mert ott az elején hatalmas anyagi befeketetés szükséges, rengeteg eszköz kell a fejlesztéshez és ezek a nagy sportdolgok sokkal de sokkal drágábban mint az alap fejlesztő eszközök és játékok - amik szintén megengedhetetlenül drágák.

2023. aug. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Maradj a vonalon mellette feküdj a nyelvre és irány külföld. Ebben itthon nincs pénz.
2023. aug. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már szomatopedagógus, konduktorban gondolkodsz? (Nem igazán ismerem hogy gyógypedről merre tudsz elhelyezkedni, csak a konduktorral vagyok képben)

Nyilván ez is pedagógus bértábla szerint kapja a fizetését, de magánba megérős lehet, nyilván ott is mire megnyitod a "rendelőd" az elég nagy költség, ahogy az első válaszoló is írta. Igazából ez sajnos a segítő szakmáknál szinte kivétel nélkül így van ha nem államiban gondolkodsz.


A diatetikáról én őszintén szólva lebeszélnélek, manapság elég sokan jelentkeznek rá, dietetikus végzettséggel ismerősöm nem is tudott elhelyezkedni kb egy évig, de egyéni vállalkozóként személyre szabottan írt étrendet. De gyakorlatilag ez sem volt neki túlságosan megérős, nem voltak jó kapcsolatai, "reklámozni" sem tudta magát.

Kíváncsi lennék amúgy egy dietetikás sikersztorira is, mert nyilván van olyan is, de én eddig sajnos csak negatívat hallottam róla


Mostanában elég nagy a kereslet a gyógytornászokra, az esetleg nem jöhet szóba?


(Ne haragudj kérdező, hogy itt elhalmoztalak ilyen random szakokkal, de tesóm pl itt gyakorin egy komment alapján találta meg a szakot, amire végül ment, előtte nem is hallott róla, de megtetszett neki.)

2023. aug. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves válaszokat:) Első, számomra ez tényleg hivatás, és örömet okoz, ha segíthetek máson, viszont minden ember pénzből él, ezért muszáj erre is gondolnom. Azért írtam, hogy tapasztalatszerzés után, mert ahogy te is írtad, mindenképp szeretnék 2-3-4 évet dolgozni, mielőtt magánban helyezkednék el.
2023. aug. 23. 08:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg mit gondoltok a kutyás vagy lovasterápiáról?
2023. aug. 23. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"viszont minden ember pénzből él, ezért muszáj erre is gondolnom"

Ez teljesen jogos, viszont van egy másik opció is akár amin érdemes elgondolkodni. Nagyon sok gyógypedagógus dolgozik 4 órában államiban és a nap további részében magánban, hogy mégiscsak legyen némi társadalmi felelősségvállalás.

Egyébként én amilyen intézményekbe voltam eddig, ott a lovas és kutyás terápia is olyan módon volt beiktatva az iskola életébe, hogy maga a terapeuta vagy nagyon jelképes összegért dolgozott vagy ingyen. Sajnos egy iskolának nem feltétlenül telik ilyensmire. Ha pedig magánba gondolod akkor természetesen összejöhet, de nyilván egy ló tartása megint sok felelősség és macera - a megközelíthetőség kérdéskörét is figyelembe kell venni. Ismerek egy családot aki nagyon szerette volna a gyerekét vinni ilyensmire (auti), de nem volt egyszerűen olyan helyen amit az anya tömegközlekedéssel el tudott volna érni, pedig a pénz nem lett volna probléma.

Még egy fontos infó: a szomato jelenleg csak a Bárczin van, pszichoped sok helyen. Eddig bárhogy lehetett kombinálni őket (kivéve logo-t), de idéntől már a pszichopedet a szomatoval nem lehet.

2023. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, nagyon köszönöm! Az elte a cél, te is oda jártál? Írsz nekem privátot?
2023. aug. 23. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es:

Isten ments :D Mármint privátot írhatsz, de én magam az ELTE-re újra maximum továbbképzés keretén belül tenném be a lábam, konkrétan ott járni a BSC-t (mégegyszer) biztos nem vállalnám. Hatalmas rajongás van a Bárczi iránt és gyógypedagógus facebook csoportba sokszor olyan kommentek mennek mindegyre, hogy #csakabárczi különösebb indoklás nélkül, de én még élő embertől nem hallottam jót róla.

2023. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!