Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van így esélyem a PhD képzésre?

Van így esélyem a PhD képzésre?

Figyelt kérdés

Jelenleg proginfó mesterképzésen írom a diplomamunkám, MI témában. A téma saját, de nem komoly, a célom az MI mélyebb megismerése volt. Az utóbbi időben nagyon felcsigáztam magam azzal a vágyálommal, hogy szeretném folytatni a tanulmányaimat egy PhD fokozat megszerzése érdekében. A probléma csak az, hogy sajnos nincs semmilyen tudományos diákköri eredményem. Habár TDK projekten részt vettem, de sajnos idő közben ott kellett hagynom. A tanulmányi eredményeim nem kiemelkedőek, inkább átlagosak, BSc-n és MSc-n is sok problémám volt egy-egy tárgy megértésével, főleg a matekkal. Ennek ellenére kitartónak tartom magam és szeretném folytatni a tanulmányaimat egy olyan kutatási téma mellett, ami már komoly elhatározást kíván és hasznosságát tekintve sem gondolom elhanyagolhatónak (multi cég biztosítaná a témát).


Lehet esélyem bármelyik magyar egyetem IT programján ilyen vágyakat teljesíteni vagy inkább ne hajszoljam magam tévképzetekbe?



2023. okt. 22. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ja min jó minősítésű a diplomád, akkor lehet. Még kell nézni adott Doktori Iskola felvételi rendjét, keresni egy temavezetot stb
2023. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Doktorira általában nem az okos, tehetséges és életrevaló emberek mennek (ők contractorként dolgoznak külföldre vagy vállalkozást indítanak), hanem többségében a szerencsétlenek akik nem kellenek 1 céghez sem, beérik a 180 ezer forintos ösztöndíjjal, majd besülnek valami állami szférás fos helyen vagy maradnak az egyetemen fillérekért "kutatni". Tisztelet a kivételnek, 1-2 őstehetség azért akad doktorin is, de a többség selejt, úgyhogy igen, bőven van esélyed, nem kell egy született zseninek lenni hozzá.
2023. okt. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!