Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ki szeretnék költözni...

Ha ki szeretnék költözni vidékre, milyen szakmával boldogulhatok? (Diploma már van)

Figyelt kérdés

Szeretnék vidékre kiköltözni, meguntam a pesti életet.

Van egy képzőművészeti diplomám (Magyar Képzőművészeti Egyetem) de kéne valami szakma.

Az egyik szempont, hogy ritkán kelljen feljárni, ne mindennap. Vannak olyan munkák (pl filmipar) ahol egyszerre kell nagyon sokat dolgozni, aztán a hét/ hónap többi napján tudsz otthon lenni (magyarul nem a városban).

A másik szempont, ha nem ilyen, akkor milyen otthonról végezhető munkákban lehet gondolkodni, amivel nem kell bejárni szintén, csak néha, vagy egyáltalán nem.

Meg vagyok lőve, tanácstalan vagyok, nem a karrier a fontos az életemben így Bármilyen munka szóba jöhet. (Másra fektetem a hangsúlyt az életemben)


Viszont budapestiként aggódom elköltözni csak úgy, nem akarok mindennap ingázni, ezért kéne előtte egy terv/ elképzelés legalább.



2023. okt. 24. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyenek pl a rendezvény szervezők. Ha van esküvő vagy valami akkor segít a diszítésben és kb ennyi. Ha nincs akkor meg nyílván otthon ül, vagy ha nem kérik a segítségét akkor is. De ugye akkor fizetés sincs.

Informatikában van még az, hogy otthonról kell dolgozni, de ugye akkor folyamatos munka van, már ha van munka. De előfordul az is, hogy kiadják a munkát és az időkeretet. Ha megcsinálod hamar akkor tudsz kicsit lapítani és van szüneted.

Még talán a hivatalban vannak olyan dolgozók akiknek nem kell bejárni, csak ha szólnak, pl nálunk a rendszergazda ilyen. Elég csak akkor ott lenni, ha valami gond van, de akkor legyen ott. Amúgy meg azt csinál amit akar, csak ne igyon, mert akkor nyilván nem tud bemenni, de nem is dolgozhat úgy.

2023. okt. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
3D animáció remote-ban contractorként. Halálra keresed magad, és otthon lehetsz egész nap, bárhol is legyen az.
2023. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Nah videken az ilyen egyetemi vegzettsegekre pont nincs kereslet. Komuvesre , acsra annál inkább.
2023. okt. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"3D animáció remote-ban contractorként" ez mit takar, mit jelent?

Köszönöm a válaszokat!

2023. okt. 25. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem én írtam, de neked tényleg nehézséget jelent egy ilyen mondat megfejtése képzőművész diplomával? Mégis melyik részét nem érted?


3D animáció azt jelenti, minél élethűbb térhatású grafikák készítése. Emlegetik még CGI, VFX és sok más néven is. A legtöbb mai film tele van olyan grafikákkal, amiket számítógéppel készítenek ügyes grafikusok, sőt egyre kevésbé léteznek ilyesmi nélkül filmek, ezért aztán egyre nagyobb a kereslet a hozzá értő szakemberekre.


Remote munkavégzés azt jelenti, hogy nem kell bejárnod a munkahelyedre, hanem otthonról dolgozol.


Contractor azt jelenti, hogy nem főállású alkalmazott vagy, aki havi fix pénzért dolgozik, hanem projekt jelleggel szerződéssel dolgozol egy cégnek. Meghatározott feladatot kell elvégezned adott idő alatt és az alapján fizetnek, hogy a kiadott munkát teljesítetted.


Érdemes lehet meghallgatnod ezt a beszélgetést:

https://www.youtube.com/watch?v=Wpw_xb7iFJI

2023. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, nem csak a filmek, de a számítógépes / konzolos játékok is egyre kifinomultabb 3D modellekből épülnek fel. Hatalmas ennek a piaca, igaz, jön (vagy itt van) a generatív AI, de egyelőre ez még inkább segédeszköz, mintsem emberpótlék. Egyelőre.
2023. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

SGI, VFX és társai megvannak, ismerem őket, köszönöm. Pontosítást értettem a kérdésem alatt, hogy egy ilyen hogy néz ki, amikor 3D animációsként dolgozol, ilyen formában. Bár felreérthetően fogalmaztam, ezt aláírom. (Mondván, ismereteimben sem vagyok 100%os a témában)


Bár úgy látszik nekem egy képzőművészeti diplomával a kezemben tisztában kéne lennem a 3D modellezős és egyéb melókkal, ha jól értelek:D (mert olyan sok köze van a kettőnek egymáshoz:))


Köszönöm a válaszokat:)

dec. 30. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!