Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MATE Kertészmérnök szakot...

MATE Kertészmérnök szakot melyik campuson érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolkoztam a Kertészmérnök szakon mint továbbtanulási lehetőség, és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy ha a MATE-re mennék melyik campusra lenne érdemes jelentkeznem Gögöllő, Keszthely és Buda közül? Köszönöm a segítségeteket!

2023. okt. 26. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami neked jobban tetszik, konkrétan SEMMI előnye nincs egyiknek a másikkal szemben.
2023. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
ha mar mernoki akkor BME..
2023. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen értéktelen büfészakot egyik kampuszon sem érdemes tanulni
2023. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Sehol.
2023. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Jót akarok neked azért ìrom: Sehol. Anyagilag ezen kívül az agar, élelmiszer, épìtő, épìtész, környezet mérnöki szakokat sem ajánlom. Nem feltétlenül könnyű elhelyezkedni és jól keresni azert, mert a szaknak a nevében ott a mernok szo
2023. okt. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gödöllő alapvetően agrár irányultságú (szabadföldi növénytermesztés - kukorica, búza stb), Buda inkább kertészeti (dísznövény, gyümölcs, zöldség, stb). Én Budán végeztem, szerettem a helyet, de Gödöllő talán erősebb oktatói szinten. Akik előttem szóltak: igazuk van abban, hogy ezzel a szakkal nem lehet annyira egyszerűen elhelyezkedni, hogy kijössz alapképzéssel és kapkodnak érted. Deha pl végzel egy Növényorvos MSc-t, azzal már jó esélyeid vannak. Nyilván számít, hogy mennyit raksz bele. A tudást megfizetik, de ehhez nem elég végighallgatni a 3-4 évet, aztán várni a jószerencsét. Vannak jó szakképzések is diploma után (faápoló, talajtani szakmérnök, stb).
2023. okt. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14%
De a kevésbé keresett mérnök szakokkal bem csak az elhelyezkedes a nehez. Ha az sikerul a bér akkor sem lesz túl jó. Nem az van, hogy ha sikerul akkor 400 - 450 nettoval kezdesz mint egy villamos mérnök . Egy kertész mérnök 300 nettonak is igen igen orulhet sztem.
2023. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
400-450 nettó nagyon kevés diplomával.
2023. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!