Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő 40 év felett informatikus...

Késő 40 év felett informatikus könyvtárosnak tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a könyveket. Szeretnék könyvtárosnak tanulni levelező szakon. Érdemes még? Vagy már hülyeség?

2023. okt. 29. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Már temetnéd magad?


Az a kérdés, tényleg csinálnád-e ezt a munkát.

2023. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Talán bután hangzik, de ez minden vágyam! :)
2023. okt. 29. 13:49
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan hiányszakma. Nekem is ez a végzettségem, fel is vennének könyvtárosnak, hívtak is de 200ezer a fizetés.

Olvasni nagyon nem fogsz ráérni, de lelki tanácsadó leszel és szervezhetsz rendezvényeket, tábort nyáron.

Most mivel foglalkozol?

2023. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nos, én autista vagyok. Talán ez akadály lehet majd. :(

Jelenleg adminisztrátorként/adatrögzítőként dolgozom.

De nagyon szeretem a könyveket. És képes vagyok megtanulni a könyvtáros szakmát.

2023. okt. 29. 14:17
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy képes vagy. De az autizmus miatt a feldolgozó munka lenne neked a jobb, nem az olvasószolgálat.
2023. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az pontosan milyen munka?
2023. okt. 29. 14:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Könyvet rendelsz és felviszed az adatait az adatbázisba.
2023. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#5: én ennyire nem mondanám biztosra, hogy csak az való neki.

De tény, hogy az olvasókkal való "kapcsolattartás" hosszú távon fárasztó lehet egy autizmussal elő személynek (általában)



Kérdező, jársz esetleg könyvtárba? Ott esetleg nincs olyan jó fej könyvtáros, akivel beszélhetsz erről, hogy milyen, hogy jobban beleláss abba, hogy mit kéne pontosabban csinálnod könyvtárosként, bírnád-e hosszú távon?

2023. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Néha eljárok könyvtárba. De még nem beszéltem egy könyvtárossal sem ilyen ügyben.

Viszont, hogy naponta emberekkel kell beszélgetni, azt nem tudom, hogy milyen lenne hosszabb távon.


Ám előbb tényleg tanulnom kellene.

2023. okt. 29. 14:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha tényleg érdekel én csak bíztatni tudlak a tanulásra. Tanulni sosem késő
2023. okt. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!