Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A turizmus-vendéglátás szakon...

A turizmus-vendéglátás szakon mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés
Négyes érettségivel neki merjek kezdeni?
2023. nov. 2. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz.Nem az érettségi jegye dönti el,hogy hanyas leszel.Én annó középéretségin 4-es lettem szintén.Aztán technikumi(5.ik évben,érettségi után) tettem emelt szintű érettségit matekból.Hát nem foglalkoztam vele,pedig az érettségire és a felkészítő tanfolyamra befizettem vagy 100k-t azt 13% lett az írásbeli,szóbelire el sem mentem.A mai napig várja az érettségi pótlap a volt iskolámba,hogy átvegyem...Na ezután a technikusi vizsgának hála vhogy bekerültem villamosmérnökire.Mivel az emelt érettségi eredménye miatt bevoltam szarva így komolyan vettem a matekot.Folyamatosan tanultam és a vége az lett,hogy 5-össel átmentem vizsgán.Matek 2-be is 4 lettem.Pedig érettségiből kiindulva azt hittem a 2-es alig fog menni.De amúgy visszatérve a kérdésedre:sok tipus feladat van.Azokat kell folyamamatosan csinálni,gyakorolni.Deriválásnál pl. figyelni arra,hogy szorzat függvénynél kívülről haladsz befele.Meg integrálálásnál pl. hátvány azzonoságokra átalakításnál.Mindig vannak módszerek és ezeket kell megtanulni alkalmazni.Van egy-két nehezebb téma pl valszám,de ott is sok gyakorlással hozható.Van viszonyítási alapom,mert uncsi tesóm pont turizmusra és vendéglátásra jár és most szenved a matek 2-vel.De ha a legelejétől tanulsz,akkor nem lesz problémád.Viszont a legfontosabb: ha nem megy,kérj segítséget pl. magántanártól, diáktárstól stb...

Konzikra érdemes bejárni,mert ott általába zh feladatokat oldottok meg

2023. nov. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!