Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kapnak közgazdász...

Kokakólalájt kérdése:

Miért kapnak közgazdász diplomát a Turizmus-vendéglátás szakon végzettek?

Figyelt kérdés
Nem csak, hogy egy általános piacképtelen szak, még másfél évig szivatják is őket gazdasági matekkal, mikro, meg makroökonómiával. Minek kell nekik ilyeneket tanulni, amikor úgyis csak szállodába, étterembe, vagy utazási irodába helyezkedhetnek el? Nem akarok lenézőnek tűnni, de az hogy őket közgazdászoknak nevezik, méltatlannak tartom a pénzügy-számvitelre, a gazdmenre, vagy a nemzetközi gazdálkodásra nézve.

2018. febr. 17. 23:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad a saját kérdésed. Mert másfél évig szivatják is őket gazdasági matekkal, mikro, meg makroökonómiával.
2018. febr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Én pedig a gazdment és a nemzetkozit is meltatlannak tartom a kozgaz megnevezése, számomra a közgazdász az csak a komoly gazdaságelemző, esetleg a jobb penzugyesek. Na de felesleges felháborodni, nem te fogod ezt eldönteni, és nem is én.


Amúgy nyugi, az egészbol max annyi következik, hogy rontják a közgazdász szó elismertségét, de a munkáltató tudja a szakok közötti különbséget.


De hogy a kérdésre is válaszoljak. Azért vannak ilyen matekos tárgyak, mert ha nem lennének akkor megnevszerubb lenne, megtobben elvégeznek, és méginkább értéktelen diploma lenne. Ha még már van matek, akkor már nevileg legyen elismertebb.

2018. febr. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Mert gazdaságis szak.

Nem lehet áramlástanjuk meg c++ ös programozásuk nem? Valamivel ki kell tölteni azt a 3 évet

2018. febr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy utolsó írja, recepciós, utazásszervező nem kell hogy 3,5 évig tanuljon ha a szakmát nézzük, ezért ki kell tölteni valamivel az időt.

Ezért is hagyja el a többség a szakmát, nem tudom mit gondolnak, de azt hiszik, hogy a diploma miatt nekik már ez nem munka... Csak akkor miért ezt végzik el?!

2018. febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
2-es: Én még a gazdelemzőt se ismerem el közgazdász szaknak, képzeld.
2018. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Estádio de Felchút ***** válasza:
76%

Mert az alapozó képzés során megkapják az erős gazdasági alapokat,nézd át a tanterveket:


[link]


Attól, hogy a hatszortízahuszonharmadikon vidéki kar elinflálja a képzés értékét, a BCE-BME-BGE diplomával el lehet helyezkedni. Nyelvtudás a szak jellegéből adódóan nagyon fontos.

2018. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A turizmus-vendéglátás alapvetően hotelmanageri pozícióra képez, de mivel sokan elvégzik, a nagy részük csak a recepcióig jut vele. Egy hotel vezetőjeként azonban nem árt, ha képben vagy az alapvető gazdasági folyamatokkal. Másrészt pedig tényleg valamivel fel kell tölteni a képzési időt.
2018. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
Kicsit fura, hogy miért pont a Turizmus-vendéglátást emelted ki. Ezeknél a közgazdasági képzéseknél a minőség ott kezdődik, hogy Pénzügy-számvitel. Felette meg ott van az Alkalmazott közgazdaságtan, és a gazdasági és pénzügy-matematikai elemzés. Ezek nemcsak hogy nehezek, és konkrétak, hanem utóbbi kettőt még kevés iskola is indítja. Ezeket aztán nem fogja minden rissz-rossz középszerű emberke elvégezni. A többi viszont, a Turizmus, a Gazdálkodás és Menedzsment, az Emberi Erőforrás, a Nemzetközi Gazdálkodás, a Kereskedelem-marketing mind általános, könnyen elvégezhető BÜFÉSZAKOK. Igazából az összeset beleírhattad volna a kérdésedbe. Az NG talán valamennyire kiemelkedik a nyelvorientáltsága miatt, de ennyi. Főleg annak tudatában, hogy ezeket már lassan minden létező felsőoktatási intézmény elindítja. Még azok is akiknek egyáltalán nem is illik a profiljukba (Károli, Pázmány) Lassan ott fogunk tartani, hogy a Semmelweis egyetemen is lesznek ezek a szakok. Az meg nem növeli az értéküket, hogy másfél évi-megjegyzem az a másfél jó lesz egynek is- kénytelenek matekot, meg statisztikát meg hasonlót tanulni. Ennyit viseljenek is el, ha már diplomát kapnak egy olyan tudásra, amihez egy OKJ-s képzés is bőven elég lenne.
2018. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval egyetértek, annak ellenére, hogy NG-n vagyok.
2018. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a büfészakot illene definiálni. Az én szótáramban olyan szakot takar, amit könnyű elvégezni ÉS nem lehet vele munkát találni, max büfében. A közgáz szakokat közepesen nehéz elvégezni, viszont lehet velük munkát találni, úgyhogy én nem tartom őket büfé szaknak. Kivéve persze, ha az ember csak annyit tud felmutatni, hogy elvégzett egy kermarkot, de se nyelvtudás, se tapasztalat, se tudás nem áll mögötte.
2018. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!