Jogra bekerülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azoknak a segítségére lenne szükségem, akik jogot tanulnak/tanultak vagy van ismerősük jogi karon.


Most vagyok végzős és nekem is az lenne a célom, hogy felvegyenek vagy a Pázmány vagy az Elte jogi karára.(államilag támogatottra).

Ha valaki ezzel a két egyetemmel kapcsolatban tudna még plusz infókat mondani, személyes tapasztalatokkal szolgálni, annak külön megköszönöm.:)


Tisztában vagyok vele, hogy szörnyen magas a ponthatár mindkét egyetemre. Ha jól tudom, az utóbbi években a Pázmányon 460, míg az Eltén 470 pont fölött volt a ponthatár. A kérdésem az, hogy ti milyen eredményekkel kerültetek be, mit tanácsoltok miből hogyan készüljek mert teljesen tanácstalan vagyok.


Eddig van egy német középszintű érettségim, ami 98%-os, van egy emelt angol érettségim, amin 90%-ot értem el. Valamint van még egy német felsőfokú nyelvvizsgám. Mivel változik a felvételi rendszer, ezért utánanéztem, hogy az egyetemek mire adnak pontot és úgy tűnik, a vihető 100 pontot kimaxoltam az emelttel és a felsőfokú nyelvvizsgával.

Én úgy számoltam, hogy a duplázós módszerrel jobban fogok kijönni és ezért tavasszal emelteznék még töriből. Így azt, illetve az emelt angol eredményét számítanám duplán. Igen ám, de akkor azt a törit nagyon, nagyon jónak kéne megírnom, hogy 460+ pontot összekaparjak, a 470+ viszont kb lehetetlennek tűnik.

Nem szeretnék mindent feltenni csak a törire(természetesen nagyon készülök, már most elkezdtem az ismétlést), de más módszernél sem látok több esélyt.

Hogy a viharban lehet ennyi pontot összeszedni? Milyen tanácsokat tudtok adni? Bármilyen segítségnek nagyon örülnék!:)



nov. 12. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Erre sajnos nincs egy tuti recept, ahogy te is látod, meg kell 90 felettire írni a két emeltet. A törinél szerintem ez nehezebb mint az angolnál, de nem lehetetlen.

De változik az egész rendszer, lehet hogy lejjebb fognak menni a ponthatárok.

nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En a Pazmanyra jarok de onkoltsegesre, es ahogy irtad is, amikor en felveteliztem meg mas volt a rendszer.. de a Pazmanyon egyebkent ha onkoltsegesre is kerulsz de pl. Benne vagy a top 100-ban akkor az onkoltseged felet visszakaphatod osztondijjal.. illetve ha az egyetemen jo az atlagod atkerulhetsz allamira, de ehhez sok targyat kell jora teljesitened.



A ponthatarok pedig valoban akarhogy valtozhatnak, a Pazmany onkoltseges pl. iden rekord magas volt es magasabb volt az ELTE onkoltsegesnel is.

nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az Elte jogon is van részösztöndíj, tehát be kell írni a költségtérítésest is, és ha az állami pontok közelében leszel akkor kapsz kedvezményt. Ha ez is sok neked, akkor sajnos nincs más mód, mint megírni 90 felettire mindkét emeltet, csodák nincsenek.
nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!