Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt magyar érettségivel...

Emelt magyar érettségivel mire megyek?

Figyelt kérdés

Megéri? En imádom az irodalmat (a nyelvtant annyira nem), így talán emelteznék is belőle, csak az a kérdésem, hogy van olyan szak amiből később meg tudok élni? Hiába megyek bölcsésznek, ha nem keresek vele semmit🥲

Vagy van valami olyan szak ami kifejezetten az ógörög és antik témákkal foglalkozik?


2023. nov. 14. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
14%
Semmit nem érő, értéktelen tárgy
2023. nov. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1: Nem egészen, még építészmérnökin is elfogadják (legalábbis pár éve elfogadták volna, csak nem akarok építészmérnök lenni, nem jelentkeztem oda).


Tehát építészmérnök, magyartanár, gyógypedagógus/azt hiszem, a gyógytornász szak is elfogadja, a magyar szakkal is lehet kezdeni dolgokat: elmehetsz vele szerkesztőnek, lektornak, korrektornak, akkor végtére is olvasol is. Nem kifejezetten az antikvitás a téma ezeknél, talán a magyartanár az, ahol a legtöbbet foglalkozhatsz velük, illetve az építész még az, aki tanul szerintem az ókori görög építészetről, de ebben nem vagyok biztos.


Ha tényleg az antikvitással akarsz foglalkozni, akkor szerintem vagy magyar BA vagy töri BA vagy kifejezetten ókori kultúrára épülő BA, és onnan valami antik mesterképzés, aztán valami antik témàjú doktori, és tanulj iszonyú jól, akkor talán lehetsz az egyetemen oktató, akkor van a legtöbb esély arra, hogy ezekkel foglalkozz. De ez rizikós, mert egyáltalán nem biztos, hogy te leszel a kiválasztott a nyugdíjba menő kolléga után, és ha ez a terv befuccsol, akkor viszonylag kevés állást tudsz megpályázni.

2023. nov. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!