Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik nem reál tantárgyakra...

Melyik nem reál tantárgyakra alapozó diplomák piacképesek?

Figyelt kérdés

nov. 16. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Hááááát. Igazából a gyakori népe szerint semmi. Ha a bioszt nem tekinted reálnak, akkor az orvosi, ápolói.

Minden más "kapkodnak érted" szakon rengeteg a matek, fizika, vagy kémia. Másrészt pedig, minden humán diplomával vannak olyan személyek, akik jó fizuért helyezkedtek el, csak nem az a szokványos. Tehát ha meg sem próbálod, nem tudhatod. Én is szívtam egy csomót a diplomámmal, kb 5 éves munkatapasztalattal egy alap és két másoddiplomával értem el végre a nettó 450-et. A férjem is keres ennyit, szóval egész jól megvagyunk. De amit egy mérnök, informatikus, orvos, vagy egy jó burkoló eltud érni 10+ év után, ilyen nettó 1 misi feletti fizetéseket, az nekünk sose lesz. De hát szeretjük amit csinálunk, ilyen az élet.

nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

HR, projektmanager stb. Csak valahogy ki kell tűnni a tömegből.

Ez van. Amit kevesen szeretnek/tudnak, arra nagyobb a kereslet.

nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
32%
Szerintem nem csak a diplomán múlik. Egy jó kommunikációs készség felülírja ezeket és sokra lehet vele menni.
nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
#3: ha diplomát igénylő pozíciókra jelentkezel, egyből kukázzák az önéletrajzodat, ha nincs diplomád. Szóval hiába van jó kommunikációs képességed, ha be sem hívnak interjúra.
nov. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Például idegenvezető. Mehetsz külföldre, és elég jól keresnek.

Válasz a 3-asnak. A kommunikációs készség önmagában nem ad műveltséget is, mert a diplomának az a fő erénye, vagy kellene lennie.

nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!