Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem és biológia fakultá...

Történelem és biológia fakultáción vagyok, történelemből szeretnék emeltezni de viszont nem tudom hogy ezekkel a tantárgyakkal hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Nem tudom hova jelentkezzek ezekkel a tárgyakkal ami meg is érné, és jól is fizet. Pszichológia lenne az egyik de mivel oda elég nehéz bejutni szeretnék más szakot is jelölni de nincs ötletem. Ebben kérném a segítségeteket. Előre is köszönöm.

2023. aug. 30. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A biológiával kapcsolatban kérdezd a biológiásokat, fogalmam sincs.


A történelemmel kapcsolatban csak olyan tanácsaim vannak, amikhez kell matek is (több vagy kevesebb, szaktól függően).


- Ha viszonylag kevés pontod lesz, akkor a szociológia szakot javaslom, és ezen feküdj rá a statisztikára, adatelemzésre, R nyelvre, sőt végezz még külön is adatelemzős kurzusokat (pl. Google Data Analytics Professional Certificate a Courserán). Utána pedig menj ELTE Survey statisztika és adatanalitika mesterszakra.


- Ha kicsit több pontod lesz, akkor történelem érdeklődéssel az alkalmazott közgazdaságtan nevű szakot javaslom, ez (a nevével ellentétesen) elméleti közgazdaságtan.


- Ha valami köztes dolog érdekel, társadalomtudománnyal, pszichológiával stb. akkor a kereskedelem és marketing alapszakot javaslom, ennek nagy része trend- és fogyasztói magatartás-kutatás. Nagyon érdekes szak.


Kb. ennyi a törivel kapcsolatos javaslatom. Ha nagyon irtóznál a matektól, akkor ajánlanám a jogot, de oda még magasabb a követelmény mint a pszichológiára. Úgyhogy ez esetben esetleg egy kommunikációs szakot javaslok. De inkább szedd össze magad kicsit matekból és menj a fenti matekosabb szakokra.

2023. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is olyan szakok jutottak eszembe, amiket az első válaszoló már említett.

Kissé off, de légyszi, ne menj pszichológiára csak azért, mert oda jók a választott érettségi tárgyak! Ez nem az a szakma, amit lehet ilyen "nem volt jobb ötletem" alapon csinálni, hiába jelentkeznek sokan így erre a szakra. Vagy készen állsz az 5 év egyetem után még évekig, akár évtizedekig szakképződni és egyéb hosszú és drága képzésekre járni folyamatosan? Mindezt persze úgy, hogy kezdőként nem magánban fogsz ám dolgozni 15-20 ezer forint/45-50 percért, hanem közalkalmazotti vagy pedagógus fizetést kapsz a legtöbb munkahelyen. És ne is abból indulj ki, hogy "jó lelkizni a barátokkal" vagy hasonlók. Rengetegen kezdenek bele ebbe a szakba azért, mert valahol azt hallották, hogy jó a fizetés (persze, sok év tapasztalattal és többféle plusz képzettséggel) és a barátaiknak is szoktak tanácsokat adni... Oké, de egy pszichológus nem ezt csinálja. Azok közül, akik jelentkeznek erre a szakra, közel sem alkalmas mindenki pl. klinikusnak vagy tanácsadó pszichológusnak, és nincs is annyi munkahely vagy hely a további képzéseken, ahányra igény lenne, mert olyan sokan végeznek minden évben. Ezért van az, hogy egyesek már kezdőként magánban osztják az észt mindenféle javaslat ellenére, és ezért lesz olyan hírneve ennek a szakmának, amiről itt is olvasni néha.

Nem azt mondom, hogy ne menj pszichológiára, mert bár idő- és energiaigényes, és gyakran drága, de szép szakma. Viszont ne az alapján válaszd ezt, hogy miből fogsz érettségizni.

2023. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!