Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gimnáziumban a 9.-10. évi...

A gimnáziumban a 9.-10. évi jegyek tényleg nem számítanak, csak 11.-től?

Figyelt kérdés

Azaz ha valaki főiskolára vagy egyetemre szeretne menni, csak 11.-től számítanak a jegyek a felvételibe?



Én most 10.-es vagyok, és sajnos év elején több tantárgyból is leromlottam, mert hát ez a gimi, ahova járok, kva nehéz, és nagyon nagyok az elvárások, DE már néhányból sikerült jó jegyet szereznem.


Viszont anyám év eleje óta folyamatosan kikészít azzal, hogy ha szar jegyeket kapok nem lesz belőlem semmi, és hiába mondom neki, hogy nem mindig a jegyek határozzák meg azt, hogy ki milyen okos és tehetséges, és az osztályfőnököm azt mondta, ezek a jegyek még nem számítanak sehova, úgyhogy nyugodjunk meg. Anyám azt sem érti, hogy ez már nem a régi fajta oktatási rendszer, amiben alig voltak követelmények, hanem ez már sokkal nehezebb, és sokkal nagyobbak az elvárások, és az, hogy nekem is vannak rossz időszakaim, amikor szar jegyeket kapok, egyáltalán nincs összefüggésben azzal, hogy nem lesz belőlem semmi.



Ő váltig állítja hogy azért kaptam rosszabb jegyeket, mert nem tanultam semmit a dolgozatokra, és most sem akarok egyáltalán tanulni, pedig ez rohadtul nem így van, hiszen minden dolgozatra tanulok, csak éppenséggel nem mindegyik sikerül ugyanúgy és jól, mint ahogyan a felnőttek sem tudnak mindig egyformán teljesíteni a munkahelyükön, csak hát ez ugye elnézendő dolog, mert ők felnőttek, a gyerekeknek meg mindig tökéletesen kell teljesíteniük, és sokat kell tanulniuk, mert ez az elvárás.


Csak sokan (legfőképpen a tanárok) nem gondolnak bele, hogy a tanuláshoz normális családi háttér is kell, nem olyan, hogy állandóan csak a kiabálás, viszálykodás megy.

Sokat is kell utaznom, ami szintén nem piskóta, abban is nagyon elfáradok.


Na mindegy, de már azt is sokszor mondtam anyámnak, hogy 16 éveseket már egyáltalán nem ellenőrizgetnek a szüleik, meg azt sem tudják, hogy a gyereknek van-e házija, meg milyen jegyeket kap - persze ez sem feltétlenül jó, de édes istenem, az én eletem, hagy döntsem már el, hogy mi szeretnék lenni, elvégre nem az a lényeg, hogy arra a tantárgyra feküdjek rá, amelyikkel tovább szeretném vinni, (angol & német) és ott találjam meg a helyem, ahol boldog leszek, szerintem más nem számít.


De anyám feszt más gyerekeket fúj, hogy ez is kitűnő, meg az is kitűnő, meg szorgalmas, bezzeg én.


2023. nov. 18. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a 11. És 12. Évi jegyek számítanak.. 9.-ben és 10.-ben lehetsz akár mindenből 2-es és senkit nem fog érdekelni.. Ami a legjobban számít az pedig az érettségi
2023. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugye mostmár minden egyetem maga határozza meg hogy mit hogyan számít és kitudja 2 év múlva mit fognak kitalálni mi lesz épp a pont számítás így semmit sem lehet biztosra venni...

De általában az adott tantárgy utolsó 2 tanult évében kapott jegy számít. Tehát mivel matekot minden évben tanulsz ezért abból a 11-12-es jegy számít. Ha földrajzot csak 9-10-ben tanulsz 11-12-ben nem, akkor a 9-10-es jegy fog számítani. Ha fizikát csak 11-edikig tanulsz akkor a 10-11-es.

(Most nem tudom hogy van de korábban a legjobban sikerült termeszettudományos tárgy számított csak, szóval ha földrajzból 2-es voltál 9-10-ben,de biológiából 5-ös 11-12-ben akkor csak a biológiát számolták)

2023. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1-2# leírta a lényeget, annyit tennék még hozzá, hogy a jegyek sem számítanak igazán, tegyük fel, hogy szín kettes vagy mindenből, de írsz két jó érettségit (egy emeltet legalább, bár 2024-től jó ha kettőt) és csá
2023. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam anyámnak, hogy a jegyek nem számítanak ebben az évben, de csak nem fogja fel
2023. nov. 19. 12:04
 5/5 A kérdező kommentje:

Meg azt mondta gáz hogy történelemből is 2es vagyok.

Hát de az nem azt jelenti, hogy nem írhatok 4es érettségit belőle..

2023. nov. 19. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!