Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosként mennyire számí,...

Orvosként mennyire számí, hogy melyik városban, milyen kórházban dolgozol, a karriered szempontjából ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, majd jövőre szeretnék orvosira menni Sátoraljaújhelyi lakos vagyok. Mindig is a pesti élet vonzott, de most nyáron fent töltöttem egy pár hónapot és rájöttem, hogy én jobban szeretem a kisvárosi életet.

Szóval megfordult a fejemben, hogy egyetemre Pestre járnék viszont utána visszatérnék ide orvosként dolgozni. Édesanyám is egézségügyben dolgozik (nem orvos), szóval nagyonb sok kollégáját, már most ismerem és sokkal jóban is vagyok. Illetve így közel tudnék maradni a szüleimhez, nagyszüleimhez és az eddig kiépített baráti köreimet is könnyebben megtudnám tartani.

Persze ez még nem egy teljes elhatározás, meg még eléggé messze is van.


Ez mennyire érintené negatívan a karrieremet, kevesebb lehetőségeim lennének stb. ? (Még nem tudom pontosan, de valamilyen fajta sebész szeretnék lenni.)



nov. 20. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ott jóval kevesebb emberrel kell versenyezned egy jobb posztért...
nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen kevesebb lehetőséged lenne, hiszen egy kisebb helyre mész, kevesebb a beteg, kevesebb az újítás stb., nagyvárosokban mindig több lesz a lehetőség minden téren, nem csak egészségügyben.


De ez még nagyon messze van, hiszen az egyetem elvégzése után még hátra van a szakorvos képzés is, szóval 12 év összesen, ami idő alatt biztos sok szoros kapcsolatot tudnál kialakítani Budapesten is.


Amúgy én ajánlom Pécsett is megfontolni, nekem az egyik orvostanhallgató barátom pont azért választotta azt, mert neki a Pesti élet túl "városias" volt.

nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni oda menj ami a legközelebb van, de ha ez nem szempont akkor pedig város alapján dönts. Mind a négy egyetemen ugyanolyan jól meg fognak tanítani.


A későbbi dolgokat még nem ismerem...

dec. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sebészet a kisebb kórházakban is van, de ezekben "unalmasabb" az élet.

Mindennap ugyanazokat a műtéteket fogod végezni, ugyanolyan büdi lábú konzíliumokat nézegethetsz, az izgalmas eseteket a nagy klinikák viszik. Valóban könnyebb feljebb kerülni, nincsenek nagynevű professzorok akik előtt kúszni kell és csak a háttérből lehet asszisztálni a műtéteknél.

A központi klinikákon ott vannak a nagynevű professzorok, valahol jó fejek és megtanítanak mindenre, érdekes műtéteket végzel. Valahol meg ők végzik, Te meg írogathatod a papírokat az irodában. Viszont ezeken a helyeken mindenképpen jobban tudsz fejlődni.

Még ráérsz dönteni, ha nem tetszik, közben is át lehet menni máshová.

dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!