Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hátrányban vagyok a 6 éves...

Hátrányban vagyok a 6 éves kéttannyelvű technikumommal(pénzügyi számviteli ügyintéző],mint aki egy sima 4 éves gimit végzett?

Figyelt kérdés

Most kezdtem,nyelvi előkészítőn vagyok,de parázok attól ,hogy én 2-3 évvel később végzek ,mint mások. A kortársaim egyetemre fognak járni ,dolgoznak,világot látnak,én meg még 20 évesen is 13.-as leszek. Szerintetek? De szüleim azzal vigasztalnak , hogy lesz szakmám, értek valamihez ,lesz a végén egy német C1-em. Mondjuk nem hinném ,hogy ebben fogok dolgozni. 4 év után lehet ,hogy már rég csinálhatnék vmi mást,amit tényleg érdekelne,elköltözhetnék,

stb. Vagy lehet csak most én látom ilyen borúsnak az egészet és nem maradok le semmiről. Vagy lehet ,hogy lemaradok.



nov. 23. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Most soknak tűnhet az a +/- 1-2 év, de hidd el, hogy már egyetemen se fog senkinek feltűnni, amikor meg elkezdesz dolgozni, pláne. Ráadásul lesz plusz két éved kitalálni, hogy mit is szeretnél csinálni. Ebből a szempontból viszont sokat számít az az 1-2 év.
nov. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sosem értem ezeket a nyávogásokat. Én is 20 évesen érettségiztem egy kéttan gimiben annó 20 éve, utána meg ment mindenki egyetemre szépen. Miről maradtunk volna le? Tök jó iskolában, haverokkal éltük az életünket érettségiig.
nov. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De hozzáteszem, ha nem vagy benne biztos, hogy ezt a szakmát szeretnéd csinálni, akkor viszont marhaság a technikum, mert hosszú évekre leköt egy olyan irányba, ami valóban lehet időpocsékolás, és nehéz ágazaton kívülre váltani belőle. Önmagában 20 évesen középiskolásnak lenni nem probléma, nem leszel vele egyedül.
nov. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!