Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme huszonévesen...

Van értelme huszonévesen belevágni egy 4 éves egyetemi szakba?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tanulni, de “túl későnek” érzem, hogy 28 évesen fogok végezni. Egyébként van már egy szakmám és egy diplomám, amelyben jelenleg is dolgozom, de amire most mennék az jobban érdekelne.

2023. aug. 21. 10:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Attól függ melyik szakról van szó
2023. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Van, én pl. 24 évesen vágok bele egy jogi diplomába, pénzügy-számvitel után. Ha szeretnél tanulni, ne hagyd, hogy befolyásoljon az, hogy "túl idősnek" érzed magad hozzá. Legalábbis az én véleményem ez.
2023. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
28 évesen végezni nem késő. Mármint, még mindig fiatal vagy. Persze hogy van értelme.
2023. aug. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#2 Én is pénzügyről váltanék. Eléggé félek is az előttem álló időszakról.


#1 Egyébként gyógytornász szakirány lenne.

2023. aug. 21. 10:27
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

"Attól függ melyik szakról van szó"


Igen? MIért is?

Attól függ érdekel-e vagy sem. Ha nem érdekel, nem éri meg. Ha érdekel, megéri.


28 éves az sehol nem öreg még vagy késő. Nyilván nem árt, ha tudsz mellette dolgozni és haladni az életeddel. Ha ez megvan, akkor akár 40 évesen is belevághatsz.

2023. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 évesen kezdek idén egy 5.5 éves szakot és egyáltalán nem érzem későnek. Ha 28 évesen végzek, akkor is több mint 30 évet dolgozhatok majd egy olyan szakmában, amit igazán élvezek.
2023. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
93%
Én 33 évesen kezdek neki, de totál nem érdekel, hogy ki mit gondol róla. Az a lényeg, hogy én mit akarok.
2023. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Az a 4 év amúgy is el fog telni, szóval vagy 28 éves leszel egy olyan diplomával, amit közelebb érzel magadhoz, vagy 28 éves leszel azzal a gondolattal, hogy mostanra már meglehetne az a diploma


szóval közhelynek tűnik, de tényleg sosincs késő semmihez

2023. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Én például 45 évesen kezdtem az egyetemet és idén, 49 évesen végeztem. Már dolgozom is az új szakmámban.
2023. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm!

Akik most végeztek, vagy épp tanulnak akár munka mellett: nekik minden elismerésem!


Köszönöm a biztató szavakat.

Tudom, hogy sok lemondással fog járni, és szeretem amit jelenleg csinálok. De úgy érzem boldogabb lennék, ha ahhoz is értenék hivatalosan, ami igazán érdekel. Akár másodállás szintjén.

2023. aug. 21. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!