Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A katolikus papi szemináriumok...

A katolikus papi szemináriumokban valóban nagyobb arányban tanulnak melegek, mit más felsőfokú képzéseken általában?

Figyelt kérdés

nov. 26. 00:33
 1/9 IgaziÚriember ***** válasza:
91%
Ezt a nagyon magasröptű megállapítást mire alapozod? Létezik bármilyen hivatalos statisztika amely a hallgatók szexuális orientációjára irányul?
nov. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
18%
javítok ministráns
nov. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tettem megállapítást, kérdeztem. Ugyanakkor több forrást is találtam a témában.


1. [link]


2.

[link]


3.

[link]

nov. 26. 00:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Kérek mindenkit, hogy kerüljék az oktalan vádaskodásokat és a gyűlölködést. Bizony vannak pedofil papok, az elkövetőket a törvény teljes szigorával meg kell büntetni; de nem csak papokat, minden pedofil elkövetőt. Ugyanakkor összekeverni a homoszexualitást a pedofíliával minden modern tudományos kutatás szerint ostobaság, sőt sértő a tisztességes meleg emberekre nézve. Személyes véleményem, ha egy pap meleg, az semmivel sem teszi őt kevesebbé más embernél. Ez esetben csupán az lehet visszataszító, ha melegként más meleg emberek ellen prédikál, uszít.
nov. 26. 01:02
 5/9 anonim válasza:
68%
Szerintem nem.Mindenhol vannak melegek.
nov. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
26%
A vatikan kozel fele meleg/biszex
nov. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az az érzésem, hogy a klérusban kicsivel magasabb a melegek aránya, mint a civil társadalomban. Talán duplája lehet (10% körüli?). De mivel a papoknak hivatalosan nincs (nem lehetne) szexualitásuk, így ez érdektelen kérdés.
nov. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha számszakilag nézzük akkor akár igazad is lehet.

Ugyanis mondjuk egy osztályban vannak 2-en kispapok. Nincsenek általában sokkal többen. Ők már az 5. évben vannak, ténylegesen papnak készülnek. Ha az egyikük meleg, akkor a melegek aránya 50%.

Viszont ha egy 30 fős színész osztályban van 10 meleg akkor ott csak 30% a melegek aránya.

1 fő vs 10 fő. 50% vs 30%. Akkor melyik is a több?


De a szemináriumokban nem csak kispapokat oktatnak. Járnak oda olyan nők és férfiak is akikből nem lesz pap. Hitoktató, pasztorális segítő, stb szakok vannak. Őket hova számoljuk?

nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!