Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nincs hallgatói jogviszonyo...

Ha nincs hallgatói jogviszonyom esélytelen, hogy etikus hackerkedés tanuljak?

Figyelt kérdés

Néztem az óbudai egyetem honlapját, hogy van Etikus Hacker képzésük. Nagyon jónak tűnik a leírás, tényleg elég átfogó. [link]


Viszont elvárásként van ez "Bármely felsőoktatási intézményben tanuló, hallgatói jogviszonnyal rendelkező érdeklődők."


Nekem csak egy középiskolai végzettségem van, viszont érdekel a téma. Akkor esélytelen hogy ezt tanuljam?



nov. 27. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján nincs esélyed, de ők is csak hallgatói jogviszonyt írnak elő, nem diplomát. Azért én megpróbálkoznék, hogy egy szép, részletes levélben leírom a motivációmat, a szándékaimat, hátha bevesznek.
nov. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tudom, hogy van egy csomó külföldi oldal is ahol meg lehet ezeket tanulni, de azért magyar nyelven jobb lenne. Meg ha úgy nézed 300 000 forint az egész képzés vizsgával együtt, akkor tényleg megéri. Azért itt hasznos tudást lehet szerezni, még ha nem is használod vagy nem ebben helyezkedsz el.
nov. 27. 23:52
 3/9 A kérdező kommentje:
A másik ami érdekelne a Digital Forensics, de fogalmam nincs melyik képzések a jók, vagy mik azok amik érnek valamit. Vagy hogy hol kellene elkezdeni.
nov. 28. 00:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha komolyan érdekel a terület akkor végezz el egy mérnökinfó BSc-t + mellé ez a CERT és még pályakezdőként is megkapod a 850 ezres kezdőfizut. Ezt tapasztalatból mondom, a volt szaktársam OE-n végzett mérnökinformatikusként, a BSc képzés során szakosodott kiberbiztonság speckóra ahol elvégezte a CCNA, CCNP certeket és mellette az etikus hacker képzést is, így a diplomázást követöen (még egyetemistaként megszerezte a tanusítványokat) 850 ezres fizuért vették fel az első munkahelyére
nov. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4%

:D


Hagyjad már magad, kp stadion kopasz leszel mire ebben pengévé válsz!

Aztán az ÓDuda egyetem tudod mennyire naprakész ám :D


Kb annyira mint az összes többi magyar egyetem is minden másban!


A neten ingyen többet és frissebb infókat tanulhatsz, de nem árt hozzá jópár világ nyelven érteni!


Kérdés mi a francnak ez...

Csakmert menő?

Ennyi erővel akkor már a terrorizmus is az!


Szerintem többet ér a nyugodt alvás!!!

nov. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%

"Azért itt hasznos tudást lehet szerezni, még ha nem is használod vagy nem ebben helyezkedsz el."


Ez a tudás, vagy legalábbis ami valóban hasznos lehet belőle, kb évente elavul!


Te hallottál valamiről, de valójában gőzöd sincs róla...

nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4, Köszönöm a választ!
nov. 28. 00:18
 8/9 IgaziÚriember ***** válasza:
80%

"A neten ingyen többet és frissebb infókat tanulhatsz, de nem árt hozzá jópár világ nyelven érteni"


Jópár világnyelven? És mégis minek? Tanulja meg a hálózat működését angolul, a jelszótörést németül a webes sérülékenységet pedig spanyolul vagy hogy gondoltad ezt a baromságot amit ideböfögtél? Egyedül egy nyelven kell tudnia méghozzá angolul, mivel ez az univerzális nyelv az informatika (beleértve a kiberbiztonság / etikus hacker domaineket is). Minden hivatalos dokumentációt angolul közölnek.


"Aztán az ÓDuda egyetem tudod mennyire naprakész ám :D


Kb annyira mint az összes többi magyar egyetem is minden másban!"


Az egyetemi oktatásnak nem az a célja hogy naprakész tudást adjon át, hanem olyan fundamentális alapismereteket strukturált módon amire építve később a téma szakértőjévé válhat. Azonban ha hiányoznak az alapismeretek akkor te olvasgathatsz naprakész 2023 Q4-es OWASP kiadványokat vagy ISO/IEC ajánlásokat azt sem fogod érteni, hogy miről van benne szó. Másfelől a cégek sem fogják egy végzettség nélküli kontárra bízni a bizalmas céges adatokat, még akkor sem ha az illető egy vérprofi. Harmadrészt pedig ha életmentő szívműtétet kellene végezni rajtad vagy a gyerekeden gondolom te sem egy 8 általánossal rendelkező youtube tutorialvideókból elsajátított emberkével műtetnéd meg magad, hanem egy olyan szakemberrel aki a tudását alá tudja támasztani az egyetem által kiállított diplomával...

nov. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na rákérdeztem, kell sajnos a hallgatói jogviszony. Nem akarok elkezdeni egy másik szakot, mert nincs pénzem rá. Csak erre meg lett volna.


6,


Nem hinném, hogy az Nmap és a hálózati ismeretek, évente elavulnának, ... Meg a többi dolog sem. Egy trójai faló pl 20 éve is trójai faló volt és ma is ... Persze vannak új dolgok is, de ahogy olvastam ez a képzés jó alapot nyújt.


Külön tetszik, hogy van benne pl. a szteganográfia is.

nov. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!