Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún megbeszéltünk...

Állásinterjún megbeszéltünk egy x összegű fizetést, erről az ajánlatot megkaptam, viszont utólag jobban átgondolva kevés az összeg. Szokás/lehet/etikus hogy ezt így mégsem fogadom el, kérek x %-kal többet? Nem voltam még ilyen szituban

Figyelt kérdés
2021. jún. 10. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem szokás, nem etikus. Meg lehet próbálni, de nem "szép dolog". Azzal a legkönyebb ezt előadni, hogy máshonnan kaptál egy jobb ajánlatot, és ha nem adnak ugyanannyit, inkább oda mész. De azt ne csináld, hogy ha azt mondják hogy nem tudnak többet fizetni, akkor "jó mégis ezt választom kevesebbért", hanem akkor felejtsd el ezt az állást. Így korrekt.
2021. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha egy masik cegtol jobb ajanlatot kapsz akkor siman szolhatsz hogy bocsi sracok nem tudok idejonni hacsak nem tudjuk atbeszelni a fizut. Ha nem, akkor meg igy jartal, nem hiszme h jo otlet utolag ezen rugozni
2021. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
amúgy egy percig se bánnám ha nem adnák meg és nem mehetnék oda, szóval olyan nem lesz h na jó mégis jó az eredeti
2021. jún. 10. 18:17
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen hozzáállással inkább ne is menj oda, ők járnak jól ha elkerülöd őket...
2021. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha azert gondoltad meg magad mert mashol jobbat ajanlottak akkor mond meg nekik pontosan ezt, ha csak siman meggondoltad magad akkor szerintem engedd el, es kovetkezo interjud elott gondolkozz el kicsit jobban hogy mit es mennyit szeretnel.
2021. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Olyan azért a legjóhiszeműbb hozzáállással is lehetséges, hogy tényleg kaptál olyan új információkat, vagy csak aludtál rá egyet, ami miatt bár tegnap még elfogadhatónak gondoltad a felkínált összeget, ma viszont már más helyzet van. Ilyen azért van, és ugyan alapvetően inkább az expertek kiváltsága, de pályakezdők is jártak már ezzel sikerrel. Nem kamuzásról beszélek, azt nem tudom támogatni. De egyszerűen tényleg lehetséges olyan, hogy utóbb mégsem tetszik a dolog. Nem néz ki szépen, nem fog neki örülni a munkáltató (bár neked azzal nem is kell foglalkoznod, te nyilván a saját érdekeidet véded), nem is a legelegánsabb megoldás, de nem is dől össze a világ. Elvégre még nem írtatok alá semmit, sőt, ha aláírtok, akkor is a három hónapos próbaidő alatt bármikor mondhatod azt, hogy látva a céget belülről ezt tárgyaljuk újra, vagy holnaptól én már máshol dolgozom. Vagy ha nagyon nem tetszik a dolog, mondhatod azt is, hogy a felkínált összegtől függetlenül sajnálod, de átgondoltad és ezt a munkát mégsem szeretnéd elvállalni.
2021. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
De akkor mi a bánatért egyeztél bele annyiba? Ennyire nem vagy képben a saját szakmádban sem? Esetleg az interjú ELŐTT nehéz lett volna utánanézni? Aztán csodálkozunk miért nézik le nyugaton a magyarokat...
2021. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
#7. Gondolom, mert pályakezdő, és örült, hogy fel akarják venni valahova. Aztán meg átgondolta, hogy talán mégis túl hamar döntött. Miért volna ez megbocsáthatatlan bűn?
2021. jún. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
#8: Azért, mert nem váratlanul jön egy ilyen interjú. Van ideje előre felkészülni. Oké hogy átgondolta utólag, de ugyanezt előre is átgondolhatta volna. De a fő baj nem is ez. Ha nem tudja, mennyi a reális fizetés kb sem, akkor azt mondja (akkor is ha nem igaz), hogy még 2 másik interjúra kapott időpontot, oda elmegy, meghallgatja mit ajánlanak, és utána (ha aktuális még egyáltalán) beszélnek a bérről. Nem úgy hogy egyből megegyezik, és utólag variál.
2021. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

#9. Én sem gondolom, hogy ez a legjobb, amit tehetett, nyilván szerencsétlen megoldást választott, mert még nincs rutinja. Ne ítéld el ezért, tanul belőle és legközelebb már nem fog hibázni.


Illetve - tudom, hogy ez nem felmentő körülmény - de azt se felejtsük el, hogy ilyeneket sok munkáltató is megcsinál ám szemrebbenés nélkül, és azon is ugyanúgy felesleges felkapni a vizet. A feleségem élménye, hogy igent mondott egy ajánlatra, majd másnap hívták, hogy egy "apró" változás lenne, de biztosak benne, hogy így is megfelelő lesz a dolog. Kérdezte, hogy és mi volna az. Ők meg mondták, hogy hát mégsem Budapesten kellene dolgozni, hanem Dunaújvárosban. :)))

2021. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!