Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FOSZK kreditátvitel alapszakra?

FOSZK kreditátvitel alapszakra?

Figyelt kérdés

Most júniusban végeznék a FOSZK-kal (ugye ez két év) és ebből adódóan az alapszakot szintén két év alatt tudnám teljesíteni. Most januárban lesz a vizsgaidőszak, ha minden vizsgám sikerül, utolsó félévben már cska a szamai gyakorlatot illetve a záródolgozatot kellene csinálnom, óráim nem lennének. Viszont úgy alakult, hogy a következő félévben, amikor ezek lennének, elkerülhetetlen, hogy pssziváltassak, de emiatt csúsznék fél évet, azt pedig nem szeretném.


Februárban alapból jelentkeznék alapszakra. Szerinteted az mennyire kivitelezhető, hogy most levizsgázok, amikből kell, passziváltatok és az előző 3 félév kreditjeit elfogadtatom, ha felvesznek alapszakra. Ha minden igaz, két év alatt be tudnám fejezni az alpszakot így is, annyi hogy elesnék a FOSZK záródolgozatra kapott plusz pontoktól.


Szerintetek lehet ilyet? Anélkül is el tudom fogadtatni a krediteket, ha nem végzem el a FOSZK-ot?


Neten nem találtam róla semmit, egyetemen meg nem tudom kivel tudnék beszélni erről.



nov. 28. 09:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

El lehet fogadtatni persze, kreditátviteli kérelmet kell benyújtani és akkor a meglévő tárgyaid át tudod vinni.


Szintén PE-n tanultam, én egy év után váltottam alapszakra, annyi hogy a nulla kredites tárgyakat újra meg kellett csinálni (tesi és angol volt, de az angolt végül ki tudtam váltani felsőfokú nyelvvizsgával).

Amúgy ha ilyen gond van a szak TO ügyintézője tud segíteni.

nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!