Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bme szakváltás tapasztalatok?

Bme szakváltás tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hali, szeptemberben kezdtem gépészmérnök szakon, éjszaka megvilágosodtam és rájöttem, hogy inkább fizikus-mérnökire mennék. Szerintetek lehet arra bármi mód és lehetőség, hogy egy teljes év elvesztegetése nélkül menjek át oda (tehát hogy ne felvételizéssel jövő szeptemberben kezdéssel)?

Tudom, hogy ez így elég specifikus, de már az is jó lenne ha olyannal tudnék beszélni, aki csak simán szakot váltott bme-n belül. Neten találtam kábé 5 mondatnyi leírást az átvételi kérelemről, ami nem túl sok, úgyhogy bármi plusz infó jól jönne.



nov. 28. 15:12
1 2
 11/15 MBbpg ***** válasza:
100%

Üdv!

Én hozzád hasonló helyzetben voltam, csak gyorsabban reagálva: Energetikára jelentkeztem, és júliusban döntöttem úgy hogy inkább a fizmérnökire mennék. Van a szak honlapján ( [link] egy email (fizikusmernok@phy.bme.hu) ahova írtam nekik, és actually válaszoltak, így megoldható volt hogy habár most ebben a félévben hivatalosan energetikás voltam, a fizmérnöki tárgyakat vehessem fel (félév végén lehet majd átjelentkezni Neptun kérvénnyel)


Az a baj hogy a mostani tárgyainkból majdnem mindre épül valami következőleg, tehát hacsak nem tudod megbeszélni illetékes professzorokkal hogy elfogadtasd a gépészes tárgyaidat, ezeket fel kéne venned majd, és nem tudom indulnak-e ezek a tárgyaink tavasszal is

(A mintatanterv: [link]

dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ #11

A mintatantervet néztem én is (elvileg 1 calculus, lin algebra, programozás meg fizika (feladatmegoldós I guess?) + az angolos szabvál)

Ebből a calculust biztos el tudnám fogadtatni a gépészes matekkal. A lin. algebra nem annyira baj, mert arra csak 3. félévben épül valami (persze ha nem indulna tavasszal akkor az is bukta). Ugyanígy programming sem lenne gáz, mert az is csak később kell majd (kiv. programming 2)

A fizika lenne problémás, mert arra már a 2. félévben épül a mechanika (és aztán arra meg a következő etap szóval az csúszós lenne)

Bár voltak fizikás tárgyaim (mérnöki fizika, statika, gépészmérnöki alapismeretek ami igazából ilyen mindenes fizika mérnöki cuccokkal), nem tudom mennyire lehetne ezt ledumálni a fejesekkel.

Meg hát az is lehet necces, hogy ugye én mindent magyarul tanultam...

Pedig sztem nem esne nehezemre becsatlakozni, ha végigtanulnám a januárt, programozás elég jól megy, matek is, fizika meg hát... okés.

Az átjelentekezést szerintem akkor megpróbálom majd meg akkor írok az email címre, hogy kit kéne leszopni ahhoz, hogy sikerüljön a művelet.

Azért az valszeg javítja az esélyeimet, ha jó lett az átlagom, ugye?


Egyébként tetszik a szak? :)

dec. 16. 22:04
 13/15 MBbpg ***** válasza:
100%

Eddig a fizika volt a legkevesebb, az a Physics Problem Solving Tutorial igazából csak gimis emelt fizika egy-két extrával, meg ami mondjuk új volt benne nekem az az hogy Pythonban programoztunk rajta (különböző mozgásokat numerikus módszerrel számolva szimulálva)

A szak egyik felelőse Dr Halbritter András, neki biztos fent van valahol az emailje (lehet jó ha neki is írsz a szak emailje mellett, just in case). Náluk akkor érdeklődj hogy mit s hogyan lehetne elfogadtatni. A jó átlag meg biztos bejön nekik, mert pl Programozásból elég sokan vannak akik vagy buknak vagy épp átcsúsznak kettessel.


Nekem egyelőre tetszik a szak, jó a közösség, és sztem be tudsz épülni majd még így utólag csatlakozva is ha eléggé szociális típus vagy (gólyatáborba meg én se voltam)

dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ez így egy elég jó hír, hogy a fizikás tárgy nem is vészes, kezdem azt hinni, hogy van remény az elfogadtatásra. Amúgy ha sokan buknak progiból, akkor sanszos, hogy tavasszal elindítják újra, nem? Összeállnak a csillagok...

Amúgy szerinted most írjam meg az emailt vagy csak januárban az átvételi kérelem időpontja környékén? Valszeg jövő héten megírom, hogy még válaszoljon az ünnepek előtt.


Hát az eléggé szociális típust nem pipálnám ki a listán, de majd próbálkozok :D, legalább kolit nem kell majd váltanom

dec. 17. 00:08
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régi tapasztalatom van, azóta valószínűleg sok dolog változott. Ráadásul én az elejétől fogva erre készültem (villamosmérnökiről mentem át infóra, amihez épp nem lett meg a pontom felvételin - a villanyt amiatt jelöltem meg, mert onnan tűnt legkönnyebbnek).

2001 őszi félévben voltam villanyon, az alapozó tárgyak jórészt megegyeztek az infóssal. Ami különbség volt: analízis kicsit komolyabb volt, mint a villanyos matek B1, villanyon nem volt BSZ1 (Bevezetés a számításelméletbe - lényegében diszkrét matek - linalg, gráfok, kombinatorika, ilyesmik). Illetve a villanyos digitális technika kicsit magasabb szinten volt (gyakorlati óránk is volt, nem csak előadás).

Átvételhez kell egy minél jobb átlag, illetve a tárgyakat is le kell fedned az előzőekkel - ha nem akarod újrahallgatni. Ahhoz, hogy egy tárgyat elfogadtass, a tematikáknak meg kell egyezniük adott százalékban, és szeretik, ha 4-5-re teljesíted. Egyetemen/karon belül könnyebben megy, mint egyetemek között.

Miután az elejétől erre készültem, az infós analízis tanárral (3 csoport volt, volt egy opcionális emelt szint, én vele tárgyaltam le) megbeszéltem, hogy beülhessek az előadásaira (ezek mondjuk nyilvánosak hivatalosan), és a vizsgát is megírtam nemhivatalosan, így látta, hogy tényleg tudom.

BSZ-nek megfelelő tárgyam nem volt villanyon (bár matek tagozatos gimi után nem volt benne sok ismeretlen téma), külön kérelemre felvehettem 2. félévben a BSZ 1-et és 2-t egyszerre. Annyi volt a kikötés, hogy ha az 1-et nem teljesítem előtte, akkor a 2-t is bukom. Úgyhogy egy hét eltéréssel szereztem a két tárgyból 5-öst.

A többi tárgy kb. egyezett, fizikából még az előadó is, programozásnál meg a laborvezető.

A konkrét kérelmekben a dékánis nénik meg az oktatási dékánhelyettes segített. Utóbbinak volt fogadóidőpontja, elmagyarázta mi hogy megy, mit érdemes csinálni.

Az első 1-2 félévben alapozó tárgyak vannak főleg, ami a karok között részben egyezik. Később nehezebb az átjelentkezés.

A gólyatábor kifejezetten szar volt, arról hazajöttem (az akkori barátnőmmel együtt, őt alapból infóra vették fel, innen is tudtam meg sok dolgot).

dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!