Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bme szakváltás tapasztalatok?

Bme szakváltás tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hali, szeptemberben kezdtem gépészmérnök szakon, éjszaka megvilágosodtam és rájöttem, hogy inkább fizikus-mérnökire mennék. Szerintetek lehet arra bármi mód és lehetőség, hogy egy teljes év elvesztegetése nélkül menjek át oda (tehát hogy ne felvételizéssel jövő szeptemberben kezdéssel)?

Tudom, hogy ez így elég specifikus, de már az is jó lenne ha olyannal tudnék beszélni, aki csak simán szakot váltott bme-n belül. Neten találtam kábé 5 mondatnyi leírást az átvételi kérelemről, ami nem túl sok, úgyhogy bármi plusz infó jól jönne.



nov. 28. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%
Ok
nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 IgaziÚriember ***** válasza:
22%

Mi okozta ezt a nagy megvilágosodást, hogy egy értéktelenebb kreált kamu szakra menj át egy relatív közepes megbecsültségű szakról?


Ha a munkaerőpiaci szempontokat veszed figyelembe a gépészmérnöktől a villamos, mechatronikai és a mérnökinfó a jobb. Ez a fizikus-mérnöki egy random kreált szak, amitől a gépészmérnöki sokkal jobb, ha pedig kutatónak akarsz menni akkor menj simán fizikus BSc-re ami szintén sokkal erősebb ettől a katyvasztott fizikus-mérnöki szaktól.

nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Bme vik villamosmérnök ez a mérnöki képzés csúcsa sose lesznek anyagi gondjaid
nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3: az oke, hogy a villamos és infós mernokok keresnek a legjobban a mernokok között de hogy jön ez ide ?
nov. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én karon belül váltottam.


Beadod a kérvényt, elbírálják, lehet átvesznek. Beadod a tantárgy elfogadtatási kérelmeket, de a két szak különbözősége miatt gondolom csak max. 1-2 tantárgyat fognak beszámítani az új szakodon, így csúszol egy évet.

Más lenne a helyzet, ha mechatronikára szeretnél váltani, ott az elején még sok közös tárgy van, akár tartható is lehet a 3,5 év.

nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3%
Milyen érdekes hogy pont 13. hét közepén világosodtál meg. Gépszerk házi megakasztott mi? XDDD Ez nem inkább ilyen kifakadás,hogy nem megy a szak aztán áthallgatok egy random másik szakra ami jól hangzik. Aztán lehet jövőre a másik szakon teszed föl ugyanezt a kérdést..
nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5-höz: De ha ígyis úgyis csúsznék egy évet, akkor miben érek el mást az átvétellel, mint az újrafelvételizéssel? Miben nyilvánulna meg, hogy "átvettek"? Te miről mentél át mire? Első félév után? Nálad ez hogy nézett ki (esetleg kronológiai sorrendben?)?


#6: A gépszerktől tényleg agyfaszt kapok, de nem amiatt szeretnék szakot váltani :D

nov. 29. 22:02
 8/15 anonim ***** válasza:

##5

Gépészről mentem át mechatronikára a 3. félév végén átvétellel. De már vagy 15 éve volt, nem emlékszem adminisztrációs részletekre.


Ha nem újrafelvételizéssel mész át, hanem átjelentkezéssel, akkor azt nyered, hogy a következő félévben is lesz hallgatói jogviszonyod, tudsz tantárgyakat felvenni, haladhatsz a tanulmányokban. Hátrány, hogy ha ráépülések, hiányzó alapok miatt alig tudsz valamit felvenni a Neptunban, akkor szinte kárba vész egy államilag finanszírozott féléved. Másik hátrány, hogy átjelentkezéssel nehezebb beilleszkedni a már kialakult közösségekbe. Gólyatárbortól kezdve, tankörökön át, közösen egyszerűbb az élet.

dec. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8: golyatabor volt az egyik legfeleslegesebb élmény az életemben. 3 nap vedelés hlye feladatokkal egybe kötve

. Igazából én tudtam nagyokat bulizni anélkül is lehet, hogy azért nem értékeltem. Egyebkent akiket ott megismertem bulizo arcokat, nagy részük sztem már az első félév végén ott sem volt az egyetemen :D

dec. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%
Fizikus mérnök.... Vagy fizikus vagy mérnök. Válassz. A vegyes köret a döntésképtelen, megalkuvók műfaja.
dec. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!