Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi jelentkezés előtt...

Egyetemi jelentkezés előtt állok és az alábbi 3 szak tetszett meg a legjobban. Melyik szak érné meg legjobban elvégezni és miért?

Figyelt kérdés

A 3 szak:


- Logisztikai mérnök (BME - KJK)


- Könnyűipari mérnök (Óbudai Egyetem - RKK)


- Ipari termék- és formatervező mérnöki (BME - GPK / vagy Óbudai Egyetem akár)


+ Ha valaki a szakmában dolgozik megköszönném, ha leírná mit csinál pontosan, mennyire nehéz, monoton stb..

Minden vélemény érdekel. Akár a szakkal / Akár az egyetemekkel kapcsolatban.



nov. 29. 02:23
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Félig off lesz a válasz ha gondolod ne olvasd el. Alapvetően mernöki szakmák között az info, villamos, mechatronikai trió az ami jól fizetett és keresett. És talán ezek után még a gépész vag, jarmű mérnök is jó lehet valami nagy gép vagy auto gyártó multinál. A többi mérnök szak sajnos nagysagrendekkel kevesebb lehetőséget tartogat.
nov. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Magyarországon sajnos a könnyűipar döntő hányada gyakorlatilag már évtizedek óta megszűnt létezni. Ennek legfőbb oka az, hogy a Távol-Keletről importált olcsó textiliákkal és ruhákkal szemben nem tudta árban felvenni a versenyt, és teljesen becsődölt. Ami a könnyűiparból megmaradt, az lényegében csak a papír- és nyomdaipar. Úgyhogy csak akkor válaszd a könnyűipari mérnök szakot, ha a papír- és nyomdaipar érdekel. S vedd figyelembe a döntésedben azt is, hogy a nyomdaipari üzemek a legzajosabb munkahelyek közé tartoznak. Ráadásul mivel a hazai papír- és nyomdaiparban kevés munkahely létezik, sok választásod nem lesz, ha el akarsz majd helyezkedni. Ez nem olyan diploma, mint mondjuk egy gépészmérnöki, amellyel minden második utcasarkon találhatsz állást.
nov. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Könnyűipar esetében sztem is minden xaron a spórolás mehet, hogy a keleti cuccokkal versenyezzenek. És ez sajnos a béreket igaz lehet. De ha biztosra akarsz menni keress pár ebben dolgozo embert azt majd reális képet ad. Egyetemeken nem fogják azt mondani, hogy kevésbé versenyképes a szak amit oktatnak. Mondom ezt úgy, hogy én épìtőmérmök vagyok, hogy annyit keressek mint egy villamosmernok vagy infós meg is szakadhatnék akkor sem sikerülne. Sajnos az én iparágam sem a legjobb.
nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a harmadikat végeztem el, a képzésről tudok mesélni, ha érdekel.
nov. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4-es válaszoló nagyon megköszönném, ha tudnál írni a szakról, elhelyezkedésről, a szak milyenségéről, könnyű volt számodra elvégezni? bme vagy óe-n csináltad? Köszi előre is.:D
nov. 30. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A véleményem az, hogy a választáshoz ismernünk kellene azt, hogy milyen az érdeklődési köröd. Ha ruhaipar/design, nyomdaipar/design, akkor értem a második kettő választásodat. Ha kreatív szakmában akarsz dolgozni (és kreatív/művész is vagy), akkor a 2. és a 3. opció jó választás lehet.


Ha általános mérnöki dolgok érdekelnek, és azon belül is a gyártási, menedzsment folyamatok, akkor az 1. opció (logisztika) lehet a jó választás.


BME nehéz, mivel mindkettő mérnöki szak. Alap mérnöki kompetenciákat fejleszti és vissza is kérdezik. Első két félév biztos, hogy nehéz, de teljesíthető. A másik 2 egyetemről nincs ismeretem.


Ami igaz viszont, hogy ha jó vagy a szakmádban, akkor nagyon jól lehet keresni mindegyikkel.

- Nagy nyomdában megfelelő szaktudás esetén jók a fizetések menedzsment szinten. (kis, közepes nyomdákban kevésbé)

- Fomratervezőként van aki autóiparba került, nagyon magas a fizetés, de mivel kreatív szakma, itt a tehetségtől is függ.

- Logisztikában mérnöki vonalon végtelen lehetőség van, gyakorlatilag az összes Mo-i üzem (autóipar, FMCG, gyógyszeripar, olajipar..) és annak középvezetői szintje reális (menedzsment), átlagos mérnöki fizetés, speciális területen pedig átlagon felüli (Pl. Business Analyst pozícióban).

dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, esetleg valaki más még?
febr. 22. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Amelyik érdekel. És ezt a legkomolyabban mondom.
febr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!