Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE-KKK tapasztalatok/vélemény...

BGE-KKK tapasztalatok/vélemények ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban olyan emberek véleményére/tapasztalataira lennék kíváncsi, akik a közelmúltban végeztek a BGE-KKK-n vagy jelenleg is ott tanulnak.

Bár sok “rémhírt” hallottam róla, mégis oda húzna a szívem, mert ott van olyan spec., ami engem érdekelne (nemzetközi gazdálkodás szak — gazd.-i diplomácia spec.).

Az egyetemmel kapcsolatban:

- Mennyire lehet mellette munkát vállalni?

- Milyen a közösség? (Gyakran hallani, hogy oda mindenkit felvesznek, így nem tudom, mennyire motiváltak a diákok, milyen a közösségi élet)

- Mennyire matekos szak?

- Az oktatás mennyire gyakorlati?

Akik már végeztek ott:

- Mennyire piacképes egy BGE-s diploma? Volt bármi hátránya annak, hogy nem egy erősebbnek ítélt egyetemen végeztetek munka szempontjából?


Lehet kicsit sok kérdés, de nagyon nehéz így külső szemlélőként belelátni ezekbe. Kíváncsi lennék arra is, hogy esetleg munkáltatói szemmel ki hogy látja az utolsó kérdést. Tudom, hogy a gazdasági elit nagy százaléka végzett a BGE elődjein, de azóta sok víz lefolyt a Dunán.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



nov. 30. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
1%
Csak a Corvinus, az összes magyar gazdasági egyetemet alázza, sokkal piacképesebb a diplomája mint bárhol máshol.
nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én jelenleg ott tanulok, ng szakon és ebben az évben specializálódtam gazdaságdiplomáciára.

"Mennyire lehet mellette munkát vállalni?"

Én már a legelső félévtől dolgozom és azt kell, hogy mondjam, hogy ha nem akarsz minden előadáson ott lenni akkor simán megoldható a 2-3 nap munka. Én direkt mindig úgy vettem fel a tárgyaimat, hogy lehetőleg az összes gyakorlatom egy nap legyen, hogy tudjak járni normálisan dolgozni. Viszont, ha minden elméleti órára be akarsz járni, akkor fixen 1 napot (péntek, ilyenkor nincs jelenléti tanítás az egyetemen max online óra, amit általában felvesznek a tanárok) biztos tudnál dolgozni, az meg már más kérdés hogy mennyire éri meg látogatni az előadásokat. :D


"Milyen a közösség?"

Az, hogy ide "mindenkit felvesznek", az nem teljesen igaz. Nyilván itt is van egy magasabb állami ponthatár, oda vagy felvesznek vagy nem. Az önköltséges hallagtók közt is van olyan aki nagyon komolyan veszi és hajt, és az államisok közt is van olyan aki szarik bele, viszonylag "nehéz" is átkerülni átlag alapján önkötlségesre (azt hiszem 2,75 volt idén). A közösségi élet szerintem annyira nem jó, annyira nem fektetnek nagy hagnsúlyt a diákközösség építésére. Ugye van a gólyatábor, 4-5 buli, amit évente a bge megrendez, talán 1-2 sportesemény, de ez kb ebben ki is merült. Én a barátaim, ismerőseim nagy részét csoportmunkán keresztül ismertem meg és, úgy lettünk jóba. Illetve, lehet próbálkozni diákszerveztekkel, az van egy pár a külkeren.


"Mennyire matekos szak?"

Szerintem abszolút túl élhető, én sosem volt egy nagy matekzseni de ha belefektetsz időt és energiát, akkor simán teljesíthető.


"Az oktatás mennyire gyakorlati?"

Szerintem eléggé az. Rengeteg gyakorlati óránk van, ahol csoportban kell dolgozni, prezentálni stb.


Ha esetleg van még kérdésed, nyugodtan írhatsz :)

dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó két kérdésre válaszolok, mert régebben végeztem.


“Mennyire piacképes egy BGE-s diploma?”


Az egyik legerősebb diploma Magyarországon, a fél gazdasági elit itt végzett. Olvass vezetői híreket, igazgatók, vezérigazgatók sokasága tanult itt. => Ez azonban csak akkor segít rajtad, ha szorgalmas vagy. Már az egyetem második èvétől kezdve gyakornokoskodsz, kijutsz Erasmussal egy jobb egyetemre, OTDK-zol, demonstrátorkodsz stb. Szóval próbálsz kitűnni.


Főleg a külkereskedelem (és a marketing) területén a BGE-KKK kiemelten jó intézmény, a híres egykori “Külker”.


“Volt bármi hátránya annak, hogy nem egy erősebbnek ítélt egyetemen végeztetek munka szempontjából?”


Soha semmi. Otthon is nagyon menő multiknál dolgoztam vele, külföldön is. Teljesen jó diploma.

jan. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ui: és ha ez számít, felvettek vele több nagyon jó egyetemre is mesterszakra.
jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Megnyugtatott, hogy tanulói és már munkavállalói szemmel is ilyen jó tapasztalataitok vannak!

jan. 15. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!