Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány kreditet kell összegyüjte...

Hány kreditet kell összegyüjteni egy félévben pte aok-on, hogy ne rakjanak át fizetösre?

Figyelt kérdés
elsöéves vagyok a csoporttársaimnak 30-33 kreditje van nekem csak 29 ez baj?

dec. 1. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak nyáron van átsorolás és mindig 2 félévet néznek. ÁOK-on 3,00-as átlagot kell elérned és 32 kreditet teljesítened két félév alatt.

Nem baj, hogy most csak 29 kreditet vettél fel, de szerintem érdemes legalább a 30-at elérni minden félévben, mert az átlag kiszámításakor fixen 30-cal osztanak és így nehezebben tudod elérni a tanulmányi ösztöndíjhoz szükséges átlagot.

dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem baj. Ha kövi félévben is felveszel kb. 30-at, és a vizsgák, tárgyak többsége sikerül most is, meg a következő félévben, akkor a kreditek alapján biztos nem fognak átsorolni, bőven meg lesz a minimum kredit.
dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bűvös 30 kredites ajánlás csak irányadó, az ösztöndíj szempontjából valamint a diplomaszerzésnél lesz fontos, hogy egy összkreditszámot elérj. Következő félévben vegyél fel kicsit többet.

Azt is figyeld majd, hogy kötelezően választható és fakultatív tárgyakból is meg van adva, hogy hány kreditre van szükséged az egyetem végéig, mert pontosan meg van határozva.

dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!