Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előre összegyűjteni a pénzt a...

Előre összegyűjteni a pénzt a félévekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval..

Valószínűleg nem fogok bekerülni államilag támogatottként arra a szakra amit kinéztem, tehát nagy eséllyel önköltségesként kell majd tanulnom.


Ez viszont csak jövőre lenne esedékes, addig van időm úgymond összegyűjteni a pénzt valamilyen kevésbé jól fizető munkával..

Szüleimre nem szeretnék támaszkodni (nem is nagyon tudnék), saját magam akarom ezt végigcsinálni. Eléggé valószínűtlen, hogy jövő augusztusig összeszedem a 7 félévre elegendő összeget. (Igen tudom, hogy csúszni is lehet). Gondolom nem könnyű tanulás mellett dolgozni, így viszont előre meglenne x összeg, tehát nem azzal kéne kezdenem a sulit, hogy azonnal meló + tanulás.


Ahogy számoltam, kb 4, maximum 5 félévre lenne meg előre a pénz, a maradékot nyári szünetekben / esetleg részmunkaidős diákmunkával szedném össze. Nem tudom a kettő mennyire megy együtt, tehát tanulás + részmunkaidős állás, esetleg valaki leírhatná a tapasztalatait, hogy mire mennyi idő jut így.


Mennyire életképes "terv" ez? Mit gondoltok róla?


Előre is köszi.



2019. júl. 18. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Jelentkezz szombati levelezőre, és mellette menj el főállásban dolgozni. Ha nagyon drága képzést néztél ki (jog, orvosi), akkor add lejjebb az ambícióidat. De általában véve ne menj olyan szakra alapképzésre, ahol nem tudod megugrani a felvételi követelményeket. Ne hagyj pénzt az asztalon, ami járna neked.
2019. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gazdasági szak, nem drágák a félévek, viszont az államira 430+ körüli pontszám kéne.
2019. júl. 18. 21:05
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Akkor eleve menj szerintem szombati levelező szakra, és mellette keress egy szakmai munkahelyet. Nincs benne a diplomában, hogy levelezőn végeztél, és őszintén: eleve jobban jársz egy levelező+munka kombóval gazdasági téren, mint eltökölni nappalin 3,5 évet.
2019. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy szombati levelezős szak. A legtöbb szakon péntek-szombat egész napos oktatás volt 2 hetente.
2019. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Egészen konkrétan péntek délután, munkaidő után kezdődik és szombaton egész nap van most a Corvinuson. De egyszerűbb volt ezt “szombatinak” hívni.
2019. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleg ritka az ilyen képzés, szerintem 100-ból 1 ha ilyen
2019. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Én diákmunkával gyűjtöttem össze, de annyiból a szüleimre támaszkodtam hogy itthon laktam és nem kellett hazaadnom pénzt, amit kerestem a tandíjra ment meg költőpénznek (bérletet, ruhákat,szórakozást meg hasonlókat fizettem magamnak). Szorgalmi időszakban havi 50-60 ezret kerestem, pénztárosként dolgoztam rugalmas beosztásban, szintén gazdasági szakon tanultam. Vizsgaidőszakot általában 2 hét alatt letudtam akkor utána volt 4 hét dolgozni meg év közi szüneteket kihasználtam plusz pénz miatt. Inkább ebből a szempontból volt húzós hogy nem volt igazán szabadidőm mert vagy órán voltam/tanultam vagy melóztam. Ha 4-5 szemeszternyi tandíj megvan az azért hasznos, diákmelóval szerintem közben össze tudod szedni a többit így hogy 2 évre előre már megvan a pénz. Ha valami mégse jól alakul, nem tudod összeegyeztetni 2-3 szemeszterre még diákhitelt is érdemes felvenni.
2019. júl. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy év alatt fel lehet készülni 2-3 emelt érettségire (nem tudom, mennyi kell majd most). Én inkább újra érettségiznék.
2019. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mikor nappalira jártam, sok csoporttársam melózott mellette (akkor államis voltam). Vendéglátásban pl. Balaton parton jól kereshetsz, ha ügyes vagy.


Most levelezőn tanulok, ezzel pedig abszolút összeegyeztethető a teljes munkaidő is.


Egy kalappal neked!

2019. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!