Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet ajánlatok...

Milyen egyetemet ajánlatok annak, aki a matekot szereti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kihagytam egy évet középiskola után, de folyamatosan tanultam valamit, leginkább matematikát.

Az érettségim sajnos nem lett a legjobb, ezt bevallom, kár szépíteni, elszúrtam, ez van.

Viszont mindenféleképpen tovább szeretnék tanulni. Egy matek szakra nem vennének fel, mert magas a ponthatár. 280-320 körüli pontos helyre biztosan bejutnék. Ezalatt az egy év alatt képeztem magam, hogy ne hagyjam el a tanulást, és matekból nagyon sok, középszintnél nehezebb feladatokat tanultam meg. Olyanokat, amik egyetemen lennének (deriváláson át a komplex számokig az analízisen keresztül mindent is:D), és jól mennek, kifejezetten szeretem. Az érettségi eredményeim egyáltalán nem mutatják a jelenlegi tudásomat.

Van egy szimpatikus egyetem, a veszprémi Pannon, ott is megnéztem volna a matek szak ponthatárát, de sajnos nincs ott ilyen szak. Hogyha én mindenféleképpen a matekot szeretném leginkább tanulni, mit tudnátok ajánlani? Természetesen tudom, hogy nem lehet csak matekos tárgyakat tanulni egyetemen, de milyen szakok azok, amik erre hajaznak a leginkább? Veszprém vagy Budapest jöhetne szóba.


Köszönöm azoknak, akik igyekeznek érdemben segíteni!



dec. 1. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ha ennyire megy a matek, akkor csinálj egy emelt matekot, hogy még több pontos legyen. Onnantól már akármelyik egyetem matek szakára be tudsz jutni.
dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Matek szakos voltam. Nem magas a ponthatár, legfeljebb véletlenül (pl 5 ember jelentkezik a 70 férőhelyre és mindnek magas pontja van ezért magas látszólag a ponthatár). Sosincs annyi jelentkező ahány férőhely, mindenkit felvesznek. Lehet Budapesten néha betelik, bár kétlem. De pl Szegeden fixen nem és nagyon jó a képzés ott is.
dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
3%
Veszprémet nem ajánlom.
dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
A matek szak önmagában is csomó mindenre jó, de ha érdekel, akkor mérnökire is érdemes lehet elmenni. Villanyon, infón jó sok a matek. Programtervező informatikus (régen progterv. matematikus) szakon pl kifejezetten sok matek van a progos tárgyak mellett. Nem csak analízis, hanem diszkrét matek, gráfelmélet, bizonyítások, egyéb egzotikus témák (pl programhelyesség bizonyítás)
dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

#2 pontosan!


ELTE, BME szokott betelni, de ez változik évente, viszont Szegeden mindig van hely, a minimum ponttal is felvennének, csakk kell egy emelt matekot írni.

dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!