Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanuláshoz milyen "segítség "...

Tanuláshoz milyen "segítség " vált be? egyemet, vizsgaidőszak, start

Figyelt kérdés

Kicsit már elkéstem tudom, 2 hét múlva vizsgaidőszak de nem jutott hamarabb eszembe azaz de csak kiment a fejemből.

Lényeg, hogy van egy pár tétel ami tök értelmetlen nem lehet megérteni de be kell magolni.

Feladatokból jó vagyok 1x megcsinálom, megmarad de az elmélet nem ragad úgy ahogy kéne.

MemoLife max, reergin ér valamit vagy felesleges pénzkidobás? vagy már totál elkéstem?


dec. 6. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem annyi volt, hogy mindent leírtam. Aztán megpróbáltam magamtól is. Nagyon sokat tanultam egyhuzamban (akár 10-15 órát egy nap). Egy vizsgára (záróvizsgát leszámítva) mindig elég volt egy hét. Általában 2-3 hét alatt letudtam 4 komoly vizsgát. (szóbeli, esetleg beugró pluszban és darabja kb 6 kreditért)


Ez nekem nagyon bevált. Sok csokit, cukrot ettem, sokat aludtam, ettem tanultam. Semmi mást nem csináltam gyakorlatilag. Esetleg vizsganapon vizsga után. Általában vizsgaidőszak előtti zh időszakban kezdtem vagy utána. Tehát ha úgy csinálod mint én, nem vagy elkésve. De persze mindenkinek más működik.

dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mármint mivel nem vagyok elkésve?

Én arra gondolta, hogy ezekhez a Memo Life Max/Reergin... tablettákhoz már késő.

Vagy arra érted, hogy még van 2 hét?

Csak nekem pl van hogy egy héten 4 vizsga is van :/

És én egyszerre 1 dologra tudok tanulni

4 féle tárgyra nagyon nehezen tudok koncentrálni

dec. 6. 17:53
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindet ugyanarra a hétre vetted fel? Hány kredites egy ilyen vizsgád? Mennyire nehezek? (Van olyan, amire elég fél nap)


Nem, én nem használtam ilyesmit. Sőt kávét se szeretem. Energiaitalt nagyon ritkán ittam, nem is vizsgák miatt. A tuningom puszán az édesség volt.


Nincs lehetőséged máshogy felvenni a vizsgákat? Első félévben így indítani erős. Nem lehetetlen, de azért kemény.

Ha nem lehet, kezdd el most, egyszerre egyre tanulj, aztán másnap egy másikra. A vizsgák előtt meg egy-két napig csak arra fókuszálj.

dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

6 vizsga van, még januárra is marad kettő

azok utolsó időpontok, ezért vettem fel a 2 hét múlvai hétre

jövőhéttől kezdődik akkor is van időpont de azt meg nagyon közelnek érzem ,mert szóbeli is van

4-5-7 kreditesek

dec. 6. 18:04
 5/13 A kérdező kommentje:

Tehát mindenből 3 időpont van

Jövőhéten, a dec 18.-ai héten

És Január 1. hetében

dec. 6. 18:05
 6/13 anonim ***** válasza:
vegyél fel az első hétre is kettőt. Főleg ha egyszerre egyre tudsz koncentrálni. Ha nem sikerül, mész újra a következő héten.
dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát jó, de hétfőn, kedden van az időpont

és ezen a héten ma is holnap is ZH van pénteken meg egy ppt-t kell előadni, úgyhogy nehéz

dec. 6. 20:08
 8/13 anonim ***** válasza:

2 hét az sima ügy, persze attól is függ, milyen szak. Nekem jövőhéten van 5 vizsgám, pár napja kezdtem tanulni, eddig nem volt idő. Megpróbálom, ha nem megy, megyek újra. Decemberben szó szerint 3 nap nálunk a vizsgaidőszak (dec. 13-tól 15-ig), utána januárban van, és úgy érzem, hogy én nem tudok elégedett lenni magammal, ha a decemberi vizsgaidőpontot meg se próbálom.


Én amúgy úgy szoktam, hogy megpróbálom leírni először is az anyagot (kézzel). Közben odafigyelek, és úgy már egy csomó dolgot megjegyzek. Aztán azt próbálom meg, hogy kikérdezem magamtól. Wordbe vagy egy üres lapra leírom amit tudok. Aztán amit nem tudtam, azt pirossal odaírom, kiegészítem. Aztán ezt újra. És újra. Nem tudom, nekem ilyen dedós módszerrel bele szokott menni a fejembe. :D

dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Le szoktam én is írni kézzel, csakhogy van 20 tétel

most azt mire én egyszer leírom vagyis kidolgozom, utána írjam le fejből gyakorlásként és akkor még van 20 feladat amiből van olyan ami 1 feladat 10 oldal és ez csak 1 tárgy sosem leszek kész

dec. 7. 12:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben is mindig leírok mindent. Sok idő, de legalább -számomra- biztos módszer
dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!