Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért vesz csomó egyetemista...

Miért vesz csomó egyetemista tabletet a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok egyetemen (orvosi) és mondja pár csoporttársam, hogy venni akar egy tabletet a tanuláshoz. Arról hogy lehet tanulni? Hogy lehet a tablet jó tanulásra? Nem fárasztja a szemet?

2013. dec. 18. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Csak arra fogják. Semmi köze a tanuláshoz.
2013. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
mivel olcsóbb mint egy laptop azt hiszik hogy ugyanarra jó, pedig közel sem.Ha jót akarsz magadnak még mindig jobban jársz egy használt üzleti géppel
2013. dec. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Lefogadom hogy nem is volt tabletetek vagy nagyon nem értetek hozzá. Ha nem lehetne használni tanulásra, akkor nem vett volna a fél egyetem tabletet. Nekem egy ipad 4-em van, egy éve használom és rengetegszer kisegített olyan helyzetekben, ahova nem tudok laptopot vinni. Megéri megvenni, akár drágábbat is, ha ki tudod használni és tudod kezelni.
2013. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Írhatnál valami konkrétabbat is azon kívül hogy szerelmetes vagy az appledba.
2013. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Nos, én másodéves orvostanhallgató vagyok, és én is használok tabletet. Pontosabban eddig egy olcsó 8"-os androidosat használtam, amit bár utáltam (sikerült is rálépnem véletlenül :/ :), de nagyon sok hasznát vettem. Az előadásanyagokat nem kellett kinyomtatnom, elég volt rátöltenem (egyszerűen képtelen vagyok rendszerezni a papírokat, utálom, amikor félév végén mindenhol papírhalmokba botlom, és össze-vissza kell turkálni, mire megtalálom, amit keresek), több könyvem (pl. Sobotta) is tableten is megvolt, elsősorban azt használtam, mert sokkal egyszerűbb cipelni, mint a rendes atlaszt. Könyvtárba így sosem kell tehervagonnyi papírral érkeznem, mert elég, ha magammal viszem a tabletet, meg ezt-ezt. Emellett lehet rajta filmet nézni zenét hallgatni, netezni...

Most úgy döntöttem, hogy beruházok egy iPad Air-re, mert azzal hétkznap ki tudom váltani a laptopot is. Baromi sok hasznos app van rá, elég nagy jegyzeteléshez is, a retina kijelzőn baromi jó olvasni, és sokkal egyszerűbb haza-visszautazáskor a pár száz grammot cipelnem, mint a laptopot. Szerintem az egyetlen dolog, amit nem lehet vele kiváltani, az a szövegszerkesztés, ez sokkal kényelmesebb laptopon,mint tabon. De azt meg mostanában nemigen szoktam... Játszani meg egyáltalán nem. Szóval lehet, hogy valaki nem tudja vele kiváltani a laptopot, de van, aki igen, igényektől függ :)

Ja, és nem fárazstja a szemet, bár ez egyénfüggő is.

2013. dec. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként hangszeren is játszom, és apple store-ba rengeteg jobbnál jobb appot találtam, ami baromi jól jön zenéléshez is:) Igaza olt annak a válaszolónak, aki szerint akkor éri meg igazán, ha ki tudod használni. Menőzésért kár megvenni...
2013. dec. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
3as , egy tablet képes a háttérben futtatni egy Youtube videót ?Mert a jelenlegi állás szerint ezt nem lehet megcsinálni, sőt akárhány dolgot megnyithatsz egyszerre, képes egyidejüleg több program futtatására, amire egy egyetemistának szüksége lehet , csak mivel nem tudják mire képes egy tablet , így megveszik, nincsenek tisztában a korlátaival.
2013. dec. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Ó, és a lényeg az lenne, hogy most hogy átmeneti állapotban nincs tabletem, sokkal körülményesebb sok dolog :/ Csomó pénzt ott hagytam nyomtatásért, nem találom a dolgaim, cipelhetem magammal a dögnehéz könyveket... nicht gut.
2013. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Jajj sok majom hozzászoló valószínű egyik sem egyetemista és tabletje sincsen csak azt nem értem minek böfögnek ide..

Én is pár hónapja vettem egy ipad 4et főleg tanulás miatt,ezerszer praktikusabb mint egy laptop

Előkaphatom akárhol,buszon,vonaton,órák között,és nagyon jó hogy nem kell cipelnem azt a nagy dög lapost mindenhova

A másik,hogy az anyagok 90%a online pdf-ben van,jó hogy nem kell otthagynom minden félévben egy kisebb vagyont pár 1000 oldal kinyomtatása miatt

Laptopról tanulni pedig szörnyű a kis felbontás miatt,másfél-két óra után kikészíti a szemem,a fejem is belefájdul,a tab ezzel szemben egyáltalán nem fáraszt le,akármeddig olvashatok rajta

Egy valamire való full hd laptop pedig 250k-nál kezdődik,ipadet már ennek a harmadáért is lehet szerezni

Röviden ennyi miért sokkal praktikusabb a tab

2013. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Semmii válasza:
8%
Hu de leutnem azt a gyereket aki azt mondta nem lehet hatterben zenet hallgatni youtuberol xdd 😂😂😂 hallgasd spotifyrol te tudatlan, fu de felbasztal a hulyesegeddel
2016. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!